• Co wiemy o bioróżnorodności?

  Może najpierw zadam pytanie: co to jest bioróżnorodność? Większość z nas nie ma na ten temat pojęcia. My również - dotychczas.

   Dzięki naszej nauczycielce od biologii, Pani Annie Terleckiej, wraz z dwiema starszymi koleżankami miałam szansę wziąć udział w konkursie promującym kampanię na rzecz ochrony lokalnej bioróżnorodności - ,,Co w trawie piszczy?’’ organizowanym m.in. przez wrocławskie Zoo.

  Dnia 4 października br. w godzinach porannych wybrałyśmy się do Zoo we Wrocławiu, gdzie miał odbyć się konkurs. Jako, że dotarłyśmy wcześniej, niż powinnyśmy, udałyśmy się na spacer wzdłuż przeogromnych akwariów, znajdujących się nieopodal w Afrykarium. Gdy uczestnicy z innych szkół zaczęli się schodzić, otrzymaliśmy poczęstunek i arkusze konkursowe.

  Po napisaniu mieliśmy chwilę na tzw. ,,odstresowanie’’; całą grupą wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat manatów, znajdujących się właśnie w tym Zoo, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i byliśmy świadkami karmienia lemurów.

  Pomimo niezbyt zadowalających nas wyników, wróciłyśmy do domów z satysfakcją brania udziału w tego typu konkursach i z nową, nabytą wiedzą dotyczącą chociażby różnorodności gatunków. Mam nadzieję, że w przyszłości znów otrzymam szansę uczestniczenia w takim wydarzeniu.

  Kasia Borszowska, 2gb

 • KARTKA DLA POLSKI

  Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w pierwszym etapie konkursu "KARTKA DLA POLSKI".

  Pierwszy etap to praca plastyczna o tematyce patriotycznej, prace, które zdobędą 3 pierwsze miejsca, zostaną wykorzystane do stworzenia prawdziwych pocztówek, które będą wykorzystane w drugim etapie konkursu - o nim dowiecie się juz niebawem :)

  Szczegółowych informacji o konkursie udzielają Monika Czerkas i Anna Kurtasz :)

 • Uroczyste otwarcie!

  Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku odbyło się 19 września 1961 roku. Powstała ona jako siódma szkoła podstawowa w naszym mieście – przy ulicy Zwycięzców (później była to ulica J. Gagarina, a obecnie – H. Sienkiewicza) w tzw. dzielnicy wojskowej. Początkowo istniał projekt wybudowania jej przy ulicy Grunwaldzkiej w pobliżu śródmieścia, ale ostatecznie zwyciężyła druga myśl. Szkoła projektowana wg parametrów sprzed 1956 roku miała pomieścić blisko 630 dzieci. Budowa trwała od 1957 do 1961 roku. Prace wykonywało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego na zlecenie Kuratorium Okręgu Wrocławskiego. Kierownikiem budowy został inż. Lasota, a nadzór nad wykonaniem sprawo- wał inż. Kotliński.

  W wyniku prac powstał dwupiętrowy budynek, zawierający 15 sal lekcyjnych – nazywanych wówczas izbami, których okna wychodziły na południe, 2 gabinety – fizyczny i biologiczny, gabinet dentystyczny wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, gabinet lekarski, bibliotekę, sekretariat, gabinet kierownika szkoły, pokój nauczycielski i szatnię (położoną niestety bardzo nieszczęśliwie – w piwnicy, gdzie narażona była na systematyczne zalewanie wodami podskórnymi w okresie jesiennych dreszczów oraz wiosennych roztopów). Klasy nowej szkoły są jasne i przestronne. Zaplanowano je tak, aby pomieściły 40 uczniów, jednak już w pierwszym roku uczy się w nich znacznie więcej dzieci, co powoduje ciasnotę.

  [Anna Kurtasz]

 • Polecamy do przeczytania! [5]

  Podczas tegorocznych wakacji natknęłam się na kilka świetnych

  książek. Jedną z nich jest utwór "Wyśnione miejsca" autorstwa Brenny Yovanoff.

  Waverly i Marshall spotykają się we śnie. Tam oboje mogą

  być sobą, a dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie.

  Czy odważą się zamienić sny na rzeczywiste wydarzenia?

   

                                                                                                                      Julia Lis, II gb

 • W szkole jak w mrowisku?

  Dnia 29 września 2017 roku, nasza klasa, czyli 2gb wraz z innymi uczniami SP7 wybrała się na przestawienie pt. „Szkolne mrowisko”

  Wszyscy mieliśmy uśmiechnięte twarze, ponieważ całą drogę do Kłodzkiego Ośrodka Kultury dopisywała nam piękna pogoda. 

  Kiedy już dotarliśmy, pani zaprowadziła nas na ustalone miejsca. Po chwili zgasły światła i zaczęło się przedstawienie. 

  W pierwszej scenie pojawił się mężczyzna, który dostał się na upragnione studia. Później było tylko ciekawiej, ponieważ dostaliśmy wytłumaczenie jego radości. Przenieśliśmy się do czasów gimnazjum. Chłopak nie radził sobie z nauką i szukał czegoś, co pomoże mu wykiwać nauczycieli i zdać do następnej klasy. Wszystko pokazane było w komediowy sposób i było naprawdę zabawne. Jakub (bo tak nazywał się główny bohater) szukał pomocy u swojego znajomego, z którym umówił się w szkolnej piwnicy. Kolejne wydarzenia wyjaśniły wielką tajemnicę, a dokładniej - wszechwiedzę ukryteą w wirtualnej rzeczywistości. Gimnazjalista zdecydował się ją pojąć i wykorzystać do własnych celów. Pod koniec przedstawienia wracamy do sceny początkowej. 

  Bardzo podobało mi się to wyjście i chętnie obejrzałabym spektakl jeszcze raz.

   

  Sylwia Terlecka, Agnieszka Koremba 2gb

 • Jak ogarnąć szkolną (i nie tylko!) rzeczywistość?


  Po długich i radosnych wakacjach nadszedł rok szkolny. Wszyscy musimy od nowa przyzwyczajać się do systematyczności, obowiązków i pewnych narzuconych ram. Jak wśród nauki znaleźć też czas na inne obowiązki, ale i na codzienne - bardzo przecież potrzebne - radości i hobby?

  Pomoże nam w tym narzędzie łączące cechy planera i kalendarza, czyli Bullet Journal! Uczniowie naszej szkoły poznawali zasady jego tworzenia na pierwszych tegorocznych zajęciach artystycznych.

  Czy Bullet Journal - w skrócie: BUJO - to coś tylko dla starszych? Nie! Doskonale poradzili sobie z planowaniem swojego dnia zarówno piątoklasiści, jak i najmłodsi uczniowie naszej szkoły! To nic, że jeszcze nie opanowali sztuki pisania - ich rysunki doskonale pokazują, jak sprawić, aby każdy nasz dzień spędzony był efektywnie i aby nie zabrakło w nim czasu zarówno na zabawę, jak i na pracę :)

  Jeśli chcecie więcej wiedzieć o tym, czym jest Bullet Journal, jaką spełnia funkcję i jak się zabrać za jego stworzenie, zapraszam do zapoznania się artykułem TUTAJ :)

  A teraz już pora na podziwianie, jak nasi uczniowie radzą sobie z planowaniem swoich dni - zapraszam!
   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Polecamy do przeczytania! [4]

  Kilka miesięcy temu została wydana kontynuacja

  powieści "Tajemny ogień"  zatytułowana "Tajemne miasto" autorstwa
  C. J Daugherty oraz C. Rozenfeld.


     Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilifreda.
  Czas płynie coraz szybciej. Ciemne moce przypierają na sile,
  a już za siedem dni klątwa sprawi, że Sacha zginie. Jest tylko jeden
  sposób, aby to powstrzymać.

  Taylor i Sacha wyruszają w niebezpieczną podróż. Stawką jest życie tych,
  których najbardziej kochają.


  "Oczy potwora zaszły mgłą. Powoli, nieubłaganie padł twarzą
  na dębowy parkiet, uderzając o niego z hukiem, od którego
  podskoczyły krzesła. Więcej się nie poruszył."

   
                                                                                                                       Julia Lis, II gb
 • Zaczął się dobry rok!

  Z projektami eTwinning jest jak z chipsami... nigdy na jednym się nie kończy.

  W zeszłym roku szkolnym po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning.

  Poznałam świetnych nauczycieli i uczniów, co zaowocowało kolejnymi projektami.

  I tak już teraz, we wrześniu możemy się pochwalić kolejną Odznaką Jakości,

  tym razem za projekt "Dzień Kropki"!

  Co dalej?


  Klasy IV już działają w projekcie "Zabawy Ortopisa i jego bandy",

  dziewczyny z kl. 2ag już napisały pierwszy rozdział powieści przygodowej

  w projekcie "Stworzeniu (po raz drugi) z wyobraźni".

  Klasa 7a zaraz rozpocznie projekt "Usłysz legendę",

  a wszyscy uczniowie będą mogli włączyć się w działania pt.: "Kartka dla Polski".

  Zaczął się dobry rok.

  MC

   

 • "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" George Santayana

  Ze starych pożółkłych zdjęć spoglądają na nas twarze naszych rodziców, bliskich, znajomych… To oni tworzyli historię naszej szkoły.
  W mojej pamięci został ogromny samolot wiszący w holu szkoły, górnicze czapki z czerwonymi pióropuszami z bibuły, stojące w grudniu w klasie, cerata na stolikach w szkolnej stołówce (w tym miejscu jest teraz gabinet dyrektora i biblioteka), apele na szkolnym korytarzu, podczas których naczelnicy klas meldowali uroczyście Panu Jackowiakowi gotowość szkoły do apelu… Praca ze starymi kronikami przywołała te wspomnienia i była powodem niejednej łzy nostalgii za czymś, co już nigdy nie wróci…

   
   

  Z kart starych kronik spisała, gdzieniegdzie wtrącając własne spostrzeżenia i uwagi – uczennica, a po latach nauczycielka w SP7 – Anna Kurtasz
  .
  Takim wstępem rozpoczyna się - pisana przeze mnie sześć lat temu - monografia szkoły. Od dziś w każdy piątek chciałabym zaproponować Wam sentymentalną podróż w cyklu "Ze starych kronik..."... Będę cytowała fragmenty monografii oraz pokazywała zdjęcia. Może odnajdziecie na nich siebie? A może macie równie ciekawe skarby w swoich archiwach?
  .
  Serdecznie zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat naszej kochanej szkoły!
  .
  Dziś pierwsze zdjęcia, a na nich.... najstarsza szkolna kronika... i ja Tak właśnie wyglądałam na początku lat osiemdziesiątych, gdy jeszcze przebywałam w murach SP7 jako uczennica  

   

   

   
   
  Anna Kurtasz
 • Kilka rad dla uczących się...  Pewnie każdy uczeń, z własnego doświadczenia wie, że naukę powinniśmy zaczynać przede wszystkim, od odpowiadającego każdemu z nas procesowi skupienia. Ważne, by być świadomym, że chcemy się uczyć. Poza taką psychologiczną stroną przygotowania organizmu do nauki, niezmiernie ważna jest także perspektywa czysto techniczna.
   
   

     Jedną z ważniejszych i bardziej oczywistych metod, która ma na celu poprawę skuteczności nauki, jest odizolowanie się od otoczenia. Istotne jest, by ucząc się, nic nas nie rozpraszało. Do nauki powinniśmy także siadać zrelaksowani, jeśli to możliwe. Chaotycznie ułożone rzeczy to niesamowity rozpraszacz. Niezbędne są także przerwy podczas bardzo intensywnego, długotrwałego procesu pracy naszego mózgu. Należy pamiętać o przynajmniej jednej, kilkuminutowej, która może mieć znaczące odbicie na dalszym przyswajaniu wiedzy.
   
   

    Pomijając niezbędne i powszechne sposoby na naukę, istnieją także praktyki, dzięki którym staje się ona mniej męcząca, bardziej efektywna i zaskakująco przyjemna. Dzięki obecnie dość mocno rozwiniętej technologii, mamy możliwość korzystania z udogodnień, jakie dają nam telefony, czy komputery. Uczniowie coraz częściej mają styczność z np. aplikacjami w swoich urządzeniach mobilnych, które działają jak popularne „fiszki”. Jest to bardzo skuteczny sposób na uczenie się i trwałe zapamiętywanie istotnych informacji. Dodatkowo dużo bardziej praktyczny i podręczny, niż w formie papierowej. Należy jednak pamiętać, że oprócz plusów, jakie niesie ze sobą tego typu pomoc edukacyjna, telefon komórkowy jest jednocześnie czynnikiem najbardziej, ostatnimi czasy, odwracającym uwagę młodzieży od spraw szkolnych. Dlatego ważne jest, by korzystać z niego rozsądnie i pamiętać w jakim celu.
   
   

    Jak wszystkim wiadomo, najważniejszą cechą towarzyszącą dobremu uczniowi jest systematyczność. Wiedza na każdej płaszczyźnie życiowej, wymaga powtarzania, utrwalania i głębokiego zakorzenienia w warstwach kory mózgowej. Sposoby na skuteczną naukę są zależne od każdego z nas i indywidualnych wymagań. Nagrywanie na dyktafon swoich notatek i notoryczne odsłuchiwanie ich w wielu możliwych sytuacjach, jest bardzo pomocnym patentem na szybką i efektywną naukę dla osób, mających predyspozycje słuchowe. Dla osób, u których zdecydowanie przewodzi zmysł wzroku dużo lepsze będzie kilkukrotne przepisanie tych samych wiadomości. Często nie wystarczy samo przeczytanie, umysł najbardziej skupiony jest podczas zapisywania danego słowa i koncentrowania uwagi na jego znaczeniu.
   
   
   
  Rozpoznanie więc własnych potrzeb i predyspozycji jest kluczem w dążeniu do opanowania metod skutecznej nauki, długotrwałego zapamiętywania przyswojonego materiału oraz takiego uczenia się, które nie męczy i nie wymaga mnóstwa czasu.
   
  Julia Adamiak, 2gb
 • 3...2...1... START!

  20 września w Klubie Młodego Odkrywcy powstały rakiety. Konstrukcja musiała być solidna, ponieważ w każdej rakiecie odbył lot delikatny astronauta - jajko Niestety, nie wszyscy przeżyli lądowanie na szkolnym trawniku.

     

   

  Zajęcia prowadziły: Monika Czerkas i Agnieszka Ogiegło.

 • Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni

  Wrzesień jest bardzo pracowity. Jednym z zadań, nad którym intensywnie pracujemy, jest ogólnopolski projekt

  "Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni".

       W zeszłym roku literackie umiejętności rozwijały gimnazjalistki z klas III gimnazjum. Dziś są już w innych szkołach, a ja wspominam ja wspominam je z wielkim sentymentem.

  Dziewczyny uzyskały Krajową Odznakę Jakości:

  A we wrześniu czekał w szkole taki list:

  W tym roku z literackim wyzwaniem zmierzą się uczennice z kl 2ga i 7a. Powstanie 10 odcinków powieści w 10 konwencjach literackich.

  Można już przeczytać pierwszy odcinek powieści przygodowej. Zapraszam do lektury.
   
  MC
 • Polecamy do przeczytania! [3]

  Opowiem dzisiaj o mojej jednej z ulubionych książek, może was zaciekawi. Mnie wciągnęła i to bezgranicznie.

   
   
   
   Książka nosi tytuł "Panika", opowiada o grze prowadzonej w pewnym mieście. Gra polega na tym, aby pokonać swój strach. Główna bohaterka - mająca trudne życie - bierze w nim udział i walczy, aby przejść do kolejnych etapów gry, która staje się coraz bardziej niebezpieczna. Czy uda jej się przełamać swoje największe lęki, a może jej życie wywróci się o 180 stopni?  Czy dojdzie do ostatniej rundy? Pytań jest wiele, ale najważniejsze brzmi - czy przeżyje? Jeśli chcecie znać zakończenie, koniecznie przeczytajcie.
   
  Nina Wrona, 2gb
 • DZIEŃ KROPKI W SP 7!

  Zaczęliśmy od filmu... potem były kropki w dziełach malarskich, cytaty w kropkach oraz galerie naszych talentów! Niektórzy nawet się przebrali

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
 • Międzynarodowy Dzień Kropki!

   

   

   

  "Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze czy opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki, kolekcje mody, łamigłówki, filmiki. Obchody “International Dot Day” można zainicjować zarówno w przedszkolu jak i liceum. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Jest to ciekawa propozycja na zajęcia w szkole, świetlicy lub warsztatach dla dzieci. Osoby chcące zorganizować taki dzień w swojej placówce mogą skontaktować się z innymi nauczycielami poprzez oficjalną stronę, a także, po rejestracji, pobrać bezpłatnie podręcznik i materiały na zajęcia. Na stronie wydarzenia także powstała galeria kropek, stworzonych przez sławne osoby. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie podczas świętowania m.in. okleiły wychowawczynię kolorowymi kropeczkami, na koniec obchodów napisały list do Petera Reynoldsa. Uczniowie niebawem dostali odpowiedź i dyplom od samego autora książki. Międzynarodowy Dzień Kropki można obchodzić nie tylko w klasie. Jeśli jesteś rodzicem, razem z dziećmi, możesz zorganizować kropkową zabawę w domu. Sposobów świętowania jest nieskończona ilość, wszystko zależy od pomysłowości."

   

  Źródło: https://www.kalbi.pl/miedzynarodowy-dzien-kropki

   

   

   

   
 • UWAGA!!! KONKURSY

  Rusza XIV Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i XI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „ Z ortografią na co dzień”. Osoby chętne z klas IV- VII i II- III gimnazjum mogą zapisać się na jeden lub dwa konkursy w bibliotece szkolnej u p. Agnieszki Filipek lub u p. Wiolety Mroczkowskiej w s. 27. Zapisy do 30.09. 2017.Konkursy odbędą się w październiku. Koszt jednego konkursu 9.50 zł. Bardzo atrakcyjne nagrody. Zapraszamy

 • Polecamy do przeczytania! [2]

  Recenzuję książkę autorstwa Orsona Scotta Carda pt.: „Gra Endera”.

   
   
   
  Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, kiedy Ziemi grożą najazdy obcych cywilizacji. Rząd amerykański, chcąc temu zapobiec, pobiera do międzygalaktycznej szkoły wojskowej małych chłopców, których mają szkolić innowacyjnymi metodami. Do szkoły tej trafia młody Andrew Wiggin, nazywany Enderem. Biorąc udział w grach wojennych, chłopiec rozwija swoje umiejętności, a także zdobywa nowych przyjaciół i przeżywa wspaniałe przygody. Jednak czy to wystarczy, aby Ender mógł stać się dowódcą i obronić świat przed najeźdźcami z kosmosu, zwanymi Robalami?
   
  Zachęcam do przeczytania tej niezwykle pasjonującej i zapierającej dech w piersiach powieści.
   
  Hanna Chmielowiec, 2gb
 • Spotkanie z olimpijczykami w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku :)

  8 września 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłymi olimpijczykami.

   
   
   

   

   

   
  Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Aleksandrą Kaczyńską-Błoch  - byłą wioślarką, wielokrotną mistrzynią Polski i reprezentantką naszego kraju na igrzyskach olimpijskich oraz Mirosławem Rzepkowskim - byłym strzelcem, także wielokrotnym mistrzem Polski i srebrnym medalistą z olimpiady w Atlancie.
   
   

   

   

   
   
  Nasi goście chętnie odpowiadali na pytania, które zadawaliśmy; sporo opowiedzieli na temat swojej kariery i przeżyciach związanych z występami na olimpiadach, a także o trudnościach wiążących się z tak dużym poświęceniem. 
   
   

   

   

   
   
  Myślę, że warto było przeżyć takie spotkanie i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, zwłaszcza, że wśród nas jest wielu sportowców lub osób, którzy wiążą swoją przyszłość ze sportem. Chciałabym móc porozmawiać z nimi jeszcze raz.
   

   

   

   
   
   
  Katarzyna Borszowska, 2gb
  foto: Katarzyna Borszowska, Sylwia Terlecka, Anna Kurtasz
 • Wakacyjne wspomnienia :)

  Moje tegoroczne wakacje były niezwykle udane. Przeżyłam wiele niezapomnianych przygód i poznałam wspaniałych ludzi.

   

   

  W pierwszym tygodniu lipca wraz z rodziną wybrałam się do Niemiec. Widziałam tam wiele niezwykłych zabytków oraz doskonaliłam swoje umiejętności językowe. 

   

   

   
  Po powrocie do domu, przez następne dwa tygodnie kąpaliśmy się w basenie i odpoczywaliśmy. Przyjechał do nas mój kuzyn oraz kuzynka, więc spędzaliśmy razem wspaniałe chwile.
   
   
  Pod koniec lipca pojechaliśmy do Rzymu, gdzie spędziliśmy większość czasu wylegując się na piaszczystej plaży oraz opalając w blasku rażącego słońca. Zwiedzaliśmy też to starożytne miasto które okazało się niezwykle interesujące. Chociaż było mi tam bardzo dobrze, niestety musieliśmy wracać do domu.
   
   
   W drodze do Polski zatrzymaliśmy się na kilka dni w Austrii, gdzie mieszka mój wujek z ciocią. Tam również wiele zwiedzaliśmy i spędzaliśmy niezapomniane chwile. 
   

   
  Kolejne dwa tygodnie byliśmy w domu, gdzie większość czasu spędziłam na czytaniu książek.
   
   
  W połowie sierpnia pojechaliśmy do Szwajcarii. Chodziliśmy po górach, co okazało się niezwykle ekscytującym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.
   
   
   Byliśmy tam tydzień, po czym pojechaliśmy do Pragi, gdzie było równie pięknie.
   
   
  Resztę wakacji spędziliśmy w domu, by przygotować się do szkoły.
  Bardzo żałuję, że wakacje skończyły się tak szybko. Chętnie przeżyłabym je jeszcze raz.
   
   
  Hanna Chmielowiec, 2gb
 • Polecamy do przeczytania! [1]

  Ostatnią książką, jaką udało mi się przeczytać jest bestseller pt. "13 powodów'' napisany przez Jay'a Asher'a.

   
   
  Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki,
   
  Ty jesteś jednym z nich.
   
   
  Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń.
   
  Nie możesz cofnąć czasu.
   
  Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę...
   
  ...to nacisnąć "play".
   
   
  "Jeśli słyszysz piosenkę, która wywołuje u ciebie łzy, 
   
  a nie chcesz już płakać, nie słuchasz jej więcej.
  Ale nie da się uciec od samego siebie.
  Nie można postanowić, że się już 
   
  nie będzie siebie oglądać.
  Wyłączyć zgiełku w swojej głowie."
   
  Julia Lis, 2gb
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
  ul. Sienkiewicza 61
  57-300 Kłodzko
 • (074) 867-31-74

Galeria zdjęć