• EUROPEJSKI DZIEŃ MÓZGU

• Dzisiaj, 18 marca 2024r., obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Dla uczniów przygotowaliśmy gazetkę i prezentację multimedialną, a Rodziców zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

• ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH

• Drodzy Rodzice,

przypominamy, że rekrutacja do klas pierwszych kończy się 22 marca 2024r. Zapraszamy do zapisów, to już ostatni dzwonek :-)

• I KŁODZKIE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA

• 6 marca reprezentanci klas 3 i 4:

Kacper Gredys

Grzegorz Nowicki

Piotr Dawiec

Jan Wróblewicz

zdobyli 1. miejsce w I Kłodzkich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia.

Ogromne gratulacje dla chłopców i podziękowania za przygotowanie do konkursu dla Rodziców i nauczycieli - p. Marioli Rabiej i p. Piotra Kozaryna

• KONKURS LEON

• W dniach 13-15 listopada 2023 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON w sesji jesień 2023. Z klas pierwszych, drugich i trzecich udział wzięło odpowiednio 7, 16 oraz 33 uczniów. Oto nasi laureaci:

• Julia Nesterowska z klasy 1 - matematyka - 4 miejsce

• Jakub Rodowicz z klasy 1 - matematyka - 10 miejsce

• Liwia Tarasiewicz z klasy 1 - matematyka - 10 miejsce

• Michał Rydzak z klasy 2b - matematyka - 10 miejsce

• Grzegorz Nowicki z klasy 3b - matematyka - 4 miejsce

• Borys Jurzec z klasy 3b - matematyka - 5 miejsce

• Baran Filip 3b - matematyka -8 miejsce.

Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• PAMIĘCI IRENY SENDLEROWEJ

• 15 lutego 2024r. w 114 rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej w naszej szkole podsumowaliśmy kilkumiesięczną pracę projektową "Matka dzieci holokaustu - Irena Sendlerowa". Projekt realizowany był na lekcjach historii, języka polskiego i plastyki. Uczniowie klasy 7c przygotowali krótką prezentację dla swoich kolegów i koleżanek na temat życia i działalności Bohaterki. Na korytarzu szkolnym można podziwiać wystawę wybranych prac wykonanych przez uczniów klas 4-6.

• MISTRZOWIE POWIATU KŁODZKIEGO

8 lutego nasi uczniowie:

• Davyd Izhytskyi

• Igor Kopczak

• Wojciech Kowalczyk

• Franciszek Misiaszek

• Aleksander Niedzielski

• Paweł Olszowski

• Wojciech Prochot

• Miłosz Szpak

• Michał Tkaczyk

• Damian Wieloch

• Kacper Witowski

• Michał Wojciechowski

zajęli 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Podstawowych w mini koszykówce chłopców – Igrzyska Dzieci.

Gratulacje dla zawodników i trenera Rafała Wojciechowskiego

• Cicha noc, święta noc...

• W dniu wczorajszym odbyły się jasełka, które są ponad 20 letnią tradycją naszej szkoły.

Uczniowie klas I-III wystawili wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne.

Wcielili się w postacie biblijne, a także bajkowe, przychodząc z darami do nowo narodzonej Dzieciny.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD

• W dniu 18 grudnia dzieci ze świetlicy reprezentowały naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Burmistrza Miasta Kłodzka, który zorganizowany był w Centrum Aktywności Lokalnej.

Nasi uczniowie wystąpili w kategorii duety. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale i świetnie bawili się muzyką.

Dwa duety: Julia Bakalarz i Michał Stec oraz Anna Adas i Julia Heinze otrzymały wyróżnienia, a duet Antonina Królik i Zofia Hudziec zajął 1 miejsce.

Dziękujemy Wam za pasję, talent i odwagę. Jesteśmy z Was bardzo dumni

Wielkie brawa i gratulacje dla Pani Uli Duszki za przygotowanie dzieci do konkursu

• KARTKA NA GRANICĘ

• W ramach akcji „Kartka na granicę” dzieci w świetlicy wykonywały kartki dla żołnierzy 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, którzy w okresie świąteczno-noworocznym będą strzegli naszych granic na wschodzie. Dziękujemy Wam za służbę

• WOLONTARIAT DLA NAJMŁODSZYCH

• WOLONTARIUSZE zorganizowali radosne spotkanie z najmłodszymi dziećmi naszej świetlicy szkolnej pod hasłem "I ty możesz być Świętym Mikołajem". Było radosne śpiewanie, zabawy i prezenty. Każde dziecko otrzymało też prezent - zadanie : "pielęgnować kwiaty dobroci".

• ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• 5 grudnia nasi uczniowie wraz z s. Eligią wzięli udział w gali wręczenia podziękowań Burmistrza Miasta Kłodzka dla Wolontariuszy. Uroczystość odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przystąpili do przygotowywania pierników. . Zapraszamy 21 grudnia na szkolne jasełka i do kawiarenki na spróbowanie naszych wypieków.

.