• Zapraszamy do Narnii

  Klasa 4b zakończyła spotkania z lekturą "Opowieści z Narnii". Zapraszamy "do szafy". Szafy to fascynujące meble, które potrafią skrywać wiele tajemnic.

  Projekt realizowany był podczas lekcji online na platformie Teams z wykorzystaniem aplikacji Genially.

 • UWAŻNOŚĆ W II I III KLASIE

   

  Na zajęciach w klasie II i III uczymy się UWAŻNOŚCI (ang.MINDFULENSS). Mindfulness to nasza supermoc! Możemy jej używać wszędzie gdzie tylko chcemy i kiedy tylko chcemy. To jest specjalny rodzaj uwagi, zauważanie tego co dzieje się dokładnie w tej, obecnej chwili.

  MINDFULNESS może pomóc nam wyciszyć się, kiedy jesteśmy zezłoszczeni, smutni, sfrustrowani lub przeżywamy inne trudne emocje.

  Dzięki UWAŻNOŚCI dostrzegamy te emocje, np. złość i możemy je rozładować w dobry dla siebie sposób. MINDFULNESS pomaga nam zauważyć gdy jesteśmy wyczerpani, ale też gdy jesteśmy wdzięczni. UWAŻNOŚĆ pomaga też lepiej koncentrować się na szkole, sporcie czy muzyce, na wszystkim na czym chcemy.

   

  Świat który nas otacza jest pełen różnych bodźców. Są to różne dźwięki - niepotrzebny hałas (np.krzyki na przerwach) ale też potrzbne, np.sygnał karetki pogotowia. Dookoła nas jest wiele bodźców wzrokowych – kolory, błyski, reklamy w telewizji, filmy, gry na ekranie komputera, informacje w telefonie. Te wszystkie bodźce – jedne potrzebne inne mniej – są dla każdego człowieka bardzo męczące.

  Kiedy bodźców jest zbyt dużo, może to powodować nie tylko zmęczenie, ale także rozdrażnienie. Stajemy się mniej cierpliwi, mniej przyjaźni dla innych. Czasami mamy nawet ochotę "wybuchnąć" albo rozpłakać się.

   

  Ćwiczenia UWAŻNOŚCI uczą nas jak rozpoznawać swoje stany wewnętrzne i jak lepiej sobie z nimi radzić. Uczymy się jak utrzymać spokój.

   

  MINDFULNESS zaczyna się od zwracania uwagi na oddech. Oddychamy cały czas, oddech jest z nami zawsze i wszędzie. Gdy zwracamy uwagę na oddech możemy zauważyć, że jest inny, gdy się denerwujemy a inny gdy jesteśmy senni. Gdy świadomie głęboko oddychamy możemy dodać sobie energii lub samych siebie uspokoić.

  W czasie zajęć robimy wiele ćwiczeń oddechowych, ale też ruchowych i innych. Doskonale się przy tym bawimy.

 • Przekaż 1% z podatku na rozwój swojego dziecka!!!!

 • SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT!

 • Kampania „By powstał dom trzeba wiele troski”

  Zachęcamy do zapoznania się z kampanią społeczną Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. „By powstał dom trzeba wiele troski – nie pozwól mu się rozsypać”. Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie. Poniżej znajdują się linki do krótkich filmów z kampanii. Zapraszamy do oglądania!

 • Świąteczne konkursy

  Zapraszamy do udziału!!!

 • Biologia - modele DNA.

  Podczas pracy zdalnej na lekcjach biologii, nasi uczniowie sami tworzą oraz prezentują własnoręcznie zrobione modele DNA.

 • Zaproś mnie na swoją lekcję

  W tym roku również bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zaproś mnie na swoją lekcję". W minionym tygodniu na wirtualnych lekcjach pojawili się pierwsi goście.

  Klasa 7b wzięła udział w zajęciach dotyczących mitologii słowiańskiej, które poprowadziła pani Agata Sieńczak. Poznaliśmy wierzenia dawnych Słowian. Okazało się, że do dziś są obecne w naszej kulturze.

  Prawdziwe podróżniczki zawitały do klasy 4b. Dziewczynki - Tosia, Ada i Ola - opowiedziały nam o swoich przygodach - historie były ciekawe, a niektóre mroziły krew w żyłach. Czekamy na kolejne listy od dziewczyn i ich mamy z Heart Made Moments - pracownia ręcznie robionych albumów

  W czwartek ponownie klasa 7b spędziła lekcję bardzo pracowicie z panią Magdą Krajewską. Pisaliśmy opowiadanie twórcze. Już wiemy, co ma wspólnego z kocią kuwetą

  Dziękujemy Gościom za odwiedziny i świetne zajęcia.

 • Nauka zdalna

  Omawianie lektury podczas edukacji zdalnej to nie lada wyzwanie. Klasa 4 b poradziła sobie z tym doskonale. Było czytanie fragmentów lektury, wyszukiwanie informacji, ale również budowanie makiety, lekcja kleksografii i układanie historyjek o postaciach z kleksów. Poznaliśmy historię księżycowych ludzi i pracowaliśmy na dokumentach "w chmurze". Na koniec pojawił się tajemniczy list od Tosi. Prawdziwej podróżniczki!

 • Dzień Niepodległości

  Razem świętujmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

  Prezentację można znaleźć pod linkiem:

 • Konkurs

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską Kłodzka.

  Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie - nie tylko dla nagród - tu można wygrać coś więcej - wpływ na wizerunek naszego pięknego Kłodzka.

 • CebuLove

  Dzisiaj w ramach akcji CebuLove sadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów. Do pomocy ochoczo włączyli się uczniowie klas drugich, więc prace szły szybko i sprawnie. Mamy nadzieję, że wiosną piękne, kolorowe kwiaty będą cieszyć nasze oczy. "Gdy kwiat wiosenny zakwitnie, koronawirus zniknie"

 • Nauka zdalna

  Klasy IV - VIII od jutra zaczynamy pracę zdalną. Wszelkie informacje przekazują wychowawcy przez dziennik. Zapraszamy i czekamy na Was jutro w wirtualnych klasach.

 • Pożegnanie śp. Pana Zygmunta Sapiehy

  Dnia 21.10.2020 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku, wraz z opiekunami , ze sztandarem Związku Sybiraków Kłodzkich i sztandarem Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli we mszy pogrzebowej śp. Zygmunta Sapiehy.

  Żegnamy śp. Pana Zygmunta Sapiehę i wyrażamy wdzięczność za to, że przybliżał uczniom losy polskiego Sybiraka. Uczył nas wrażliwości i poszanowania drugiego człowieka. Dziękujemy.

  Pamięć o Sybirakach zostanie z nami i następnymi pokoleniami.

  Jesteśmy dumni, że mogliśmy zostać spadkobiercami Kłodzkich Sybiraków.

  Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie. ( Napoleon)

  Pamięci na zawsze

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku

 • „Gdy kwiat wiosenny zakwitnie, koronawirus zniknie”

  Zapraszamy wszystkich chętnych do akcji !

 • Podziękowania.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. T. Kościuszki w Kłodzku w imieniu grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi serdecznie dziękuję za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Z poważaniem

  Anna Kasprzycka.

 • Potrzebujesz pomocy?

  Jeśli doświadczasz przemocy domowej, koniecznie przeczytaj ten post.

  Materiały udostępnione przez OPS w Kłodzku.

   

  MC

 • Lekcja przyrody w terenie.

  Lekcje przyrody w terenie? Czemu nie! Uczniowie klas 4 wczuli się w rolę przyrodników i sami za pomocą lornetek, lup, taśm mierniczych czy kompasów prowadzili obserwacje. Dzięki temu mogli bliżej poznać otaczającą naturę.

 • Dzień Kropki w Siódemce

  Co roku historia małej Vashti inspiruje dzieci i nauczycieli na całym świecie do podjęcia działań wspierających rozwijanie pasji, zainteresowań, tworzenia relacji oraz do dostrzegania naszych talentów.

  W minionym tygodniu nasi uczniowie przypomnieli sobie historię Vashti - na matematyce, języku polskim, czy w świetlicy, toczyły się rozmowy dotyczące talentów, pasji i zainteresowań.

  👉 Lekcja matematyki w kl.4b była okazją do dyskusji o talentach matematycznych, ćwiczenia logicznego myślenia oraz zabawy z kropką na kratownicy.

  👉W świetlicy było radośnie i twórczo! Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wystawy prac.

  👉 Klasa 2b obejrzała film o Vashti i tworzyła swoje własne prace z kropką. Było bardzo kreatywnie!

  👉 Na języku polskim w kl.4b Dzień Kropki to była doskonała okazja do poznania się, opowiedzenia polonistce o swoich pasjach i zainteresowaniach.

  👉 W kl.7b już bardziej poważnie - to był doskonały moment na przyjrzenie się relacjom w grupie, porozmawianie o problemach i kolejnych działaniach. Na koniec zastanawialiśmy się, co każdy z nas wnosi do grupy.

  👉 Jeszcze gościnnie w kl.6b porozmawiałam o nastolatkach, ich zainteresowaniach i konfliktach z dorosłymi. I usłyszałam świetne podsumowanie tygodnia z kropką:

  "Jeśli masz jakąś pasję, to wcale nie musisz być w tym najlepszy. Ważne, że to, co robisz, sprawia ci przyjemność".

  👉 Na lekcjach chemii nasi uczniowie odkrywali swoje talenty do eksperymentowania. W klasie 7 - temat gęstość substancji- rozwiązywali zadania w zakręconej formie. W klasie 8 - przypomnienie co to są elektrolity i nieelektrolity - samodzielnie badali odczynu roztworu różnych substancji.

  👉 Klasa 1b spotkała się z historią Vashti po raz pierwszy. Uczniowie obejrzeli więc film, a później sami odkrywali swoje talenty plastyczne. Za sprawą czarodziejskiej aplikacj kropki wyfrunęły z kartek :) Były również piosenki z kropką, a na koniec wspólne zdjęcia.

  🌏 Zaangażowanie polskich szkół było ogromne. Otrzymaliśmy podziękowania od twórcy opowiadania o Vasthi.

  🌏 Nasza szkoła uzyskała również certyfikat za udział w tym miedzynarodowym projekcie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
  ul. Sienkiewicza 61
  57-300 Kłodzko
 • (074) 867-31-74

Galeria zdjęć