Partners

Wtorek 25.09.2018

Lepsza Szkoła

Ogólnopolski projekt literacki

10 szkół z Polski tworzy literacki projekt "Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni". W tym uczniowie z SP 7 w Kłodzku.

• Zapraszamy na nową stronę naszej szkoły! :)

Kochani! Wiele się u nas zmienia w tym roku... jedną z tych zmian jest całkiem nowa strona naszej szkoły! Prace nad nią trwały długo, nie wszystko jeszcze jest gotowe, ale już dziś możemy Wam zaprezentować jej pierwszą odsłonę! Zapraszamy na nową stronę naszej szkoły! :) - Obrazek 1:) Obiecujemy, że codziennie będzie się tam pojawiało coś nowego! Aaaa... i jeszcze bardzo ważna informacja - Wy także możecie być jej współtwórcami - na stronie będzie bowiem możliwość dodawania komentarzy (dotychczasowa nie przewidywała takiej opcji). Zapraszam zatem na nową stronę naszej szkoły:

• Podczas przyznawania kłodzkich nagród Leonardo w kategorii najmłodszy Leonardo statuetkę zdobyła Nikola Kasperska.

Nagrodzono też projekt wykonywany w mijającym roku - "Klub czterech żywiołów". Skład drużyny realizującej projekt: Borowska Julita, Furgała Mikołaj, Grzelczyk Julia, Jagiełło Antonina, Kaczmarczyk Wiktoria,Kasperska Nikola, Kwapisz Zuzanna, Migas Mikołaj, Pączka Aleksandra, Walczak Łucja, Wojewska Laura, Ziemba Nicole.

Informacja: Urszula Duszka, zdjęcia: Marcin Kaczmarczyk.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ

22 CZERWCA 2018

O GODZ.8.00 :-)

• Dwie uczennice z naszej szkoły

Nikola Kasperska z kl.3a i Katarzyna Mikosa z kl.3ag

zostały

finalistkami ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień".

Finał odbędzie się 17 maja we Wrocławiu.Gratulujemy i trzymamy kciuki.

• Rok szkolny 1967/68 rozpoczął się 4 września. Grono nauczycielskie liczyło 27 osób. Ze szkoły odeszła Janina Trenerowska – kierownik pedagogiczny oraz Irena Anioł i Irena Czyż. Przybyły – Renata Musiał i Maria Jaźwa. Funkcję kierownika pedagogicznego objęła mgr Danuta Nowicka. Świetlicę prowadziły Renata Węckowicz i Anna Liszka, a bibliotekę – Maria Flach.    Rok ten zapisał się w dziejach szkoły szczególnie – to właśnie wtedy otrzymała ona imię Tadeusza Kościuszki, w 150-tą rocznicę śmi
  • W środę 31 stycznia 2018 roku mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałej imprezie podsumowującej tegoroczny Orszak Trzech Króli oraz konkurs BARDO.SZOPKA 2017, w którym uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział.

Oto klasyfikacja naszych wspaniałych dzieciaków - wszystkie wyniki będą niedługo dostępne na stronie BARDO.KULTURA.

Kategoria – szkoły podstawowe – szopki indywidualne:

I miejsce:

1. Maciej Wołyniak, l. 11, SP nr 7 Kłodzko – 19 pkt .

2. Wiktoria Sarzyńska, kl. VI, SP nr 2 Kamieniec Zabkowicki – 19 pkt .

• Nasza szkoła - jak wiele innych w kraju - bierze udział w akcji UNICEF      SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ     Zadaniem tej akcji jest pomoc dzieciom z Syrii.

Wojna w Syrii trwa już ponad 6 lat. Skutki brutalnego konfliktu najbardziej dotknęły najmłodszych. Wiele dzieci jest rannych, chorych, bądź niedożywionych.      Rodziny w Syrii żyją bardzo często w skrajnym ubóstwie. Dzieci i ich rodzice pozbawione są bezpiecznego schronienia,

• I miejsce - Konstancja Lechocińska 2gb

• Rok szkolny 1966/67 rozpoczął nowy etap – do szkoły wkracza reforma, od tej pory obowiązuje osiem lat nauki w szkole podstawowej. Utworzone zostały dwie klasy ósme. Grono nauczycielskie liczy 28 osób, dołączyły do niego: Teresa Kawka, Alicja Tambor i Teresa Gorczyca. Bibliotekę szkolną prowadzi Teresa Bugalska, a świetlicę – Teresa Grzeszczuk oraz Renata Węckowicz.

Aby przygotować dobrze organizację roku szkolnego – jako decydującego o przejściu na powszechne ośmioklasowe nauczanie – rada pedagogiczna szkoły na pierwszym posiedzeniu podjęła uchwałę o konieczności unowocześnienia metod nauczania, rozszerzenia i pogłębiania pracy wychowawczej szkoły, podnoszenia poziomu i wyników nauczania. Aby częściowo rozwiązać sprawę najpilniejszych potrzeb lokalowych, zorganizowane zostały klasy – pracownie języka polskiego, matematyki oraz uzupełniono niezbędny sprzęt w pracowni zajęć praktyczno-technicznych.

• Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
    ul. Sienkiewicza 61