Partners

Czwartek 17.08.2017

Lepsza Szkoła

Projekt z klasą

Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

10 gimnazjów z Polski tworzy literacki projekt "Stworzeni z wyobraźni". W tym uczniowie z MZS w Kłodzku.

Projekt literacki dla szkół podstawowych - tutaj rónież znaleźliśmy się wśród 10 szkół z Polski.

• Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów z 1a Wasz mały uczeń będzie potrzebował:

ZESZYTY: 2 zeszyty16- kartkowe w kolorowe (niebieskie i czerwone) linie

2 zeszyty 16 - kartkowe w kratkę    Zeszyty bez marginesów  w okładkach i podpisane na frontowej stronie

PIÓRNIK: 2 miękkie ołówki, gumka, temperówka (najlepiej z pojemniczkiem), kredki ołówkowe, nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami, kleje a sztyfcie, linijka

• Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Bawcie się dobrze,

leniuchując w przydomowych ogródkach,

na złocistych plażach,

w górach i nad jeziorami.

Spotkajmy się wszyscy zdrowi, wypoczęci,

opaleni i w doskonałych humorach

• Podczas wakacji spędzamy bardzo dużo czasu poza domem i chcielibyśmy, aby ten czas był spędzony bezpieczne i przyjemnie. Dlatego warto przeczytać poniższe wskazówki.

• Kiedy jesteś nad wodą, należy kapać się w miejscach odpowiednio oznaczonych i zorganizowanych.
    • Nigdy nie skakać w miejscach nierozpoznanych.
    • Korzystając ze sprzętu pływackiego, zawsze zweryfikuj jego sprawność.
    • Pamiętaj - nigdy od razu po opalaniu nie wchodź do wody.
    • Kiedy wychodzisz z domu sprawdź, czy okna i drzwi są zamknięte.
    • Poinformuj rodziców lub opiekunów o tym, gdzie idziesz i z kim.
    • Nie podchodź za blisko do samochodu, jeśli ktoś pyta cię o drogę, nie wiadomo z kim masz do czynienia.
    • Kiedy wychodzisz na wycieczkę w góry, warto zadbać o odpowiedni ubiór i buty. Spakować do plecaka wodę, jedzenie i kompas. Weź też ze sobą sprzęt pierwszej pomocy.
    • Nie wspinaj się po skałach bez odpowiedniego sprzętu.

• Recenzuję książkę pt. „Ania z Avonlea” napisaną przez Lucy Maud Montgomery.

• Z przyjemnością prezentujemy nagrodzone prace w konkursie plastycznym:

"Pory roku w malarskim oku"

• W środę 14.06.2017 po raz kolejny wręczone zostały kłodzkie nagrody Leonardo dla najzdolniejszych uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

• Co robić, gdy zbliżają się wakacje, panuje upał, nikomu nic się nie chce, a przecież uczyć się nadal trzeba?

Można trochę mniej rygorystycznie podejść do omawianej na lekcjach lektury i...

... charakterystykę bohaterów uzupełnić pięknymi rysunkami:

• A co? Papierowe rurki!

Na jedne z majowych zajęć artystycznych zaproszona została uczennica gimnazjum - Julka Dąbrowska, która jest specjalistką od papierowej wikliny (podobnie zresztą, jak jej Mama - obie wyplatają cuda, które można zobaczyć na przedświątecznych kiermaszach).

• Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, które od września 2017 rozpoczną naukę w naszej szkole w kl. 1, odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2017r. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy :-)

• Miejski Zespół Szkół w Kłodzku
    ul. Sienkiewicza 61