RODO.

Czwartek 05.08.2021

Lepsza Szkoła

Ogólnopolski projekt polonistyczny

Od października 2019 r. ruszył najnowszy projekt polonistyczny.

Projekt jest związany z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które są omawiane w klasach 4-8 szkoły podstawowej oraz klasach szkół średnich. Uczniowie poprzez działania na stworzonym na potrzeby projektu blogu, wspierani przez swoich nauczycieli, będą zamieszczać swoje propozycje na przybliżenie tematyki lektur. Poprzez dostęp do treści i materiałów zawartych na blogu będą mogli wymieniać się swoimi projektami lekturowymi.

Projekt z klasą

Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Superkoderzy

Znalezione obrazy dla zapytania logo superkoderzy

• InstaLing w SP7

W ramach rozwijania kompetencji TiK (technologie informacyjno-komunikacyjne) od kilku lat nasze klasy uczą się j. angielskiego korzystając z programu InstaLing. Jest to nowoczesna i bezpłatna platforma wspomagająca pracę nauczycieli i uczniów. Jest kompatybilna z większością podręczników, ułatwia więc naukę słów i gramatyki. Ponadto łatwy jest monitoring ocen przez uczniów, rodziców i nauczyciela.

• Przypominamy, że podręczniki i ćwiczenia podane na stronie internetowej, zostaną wypożyczone dla naszych uczniów przez szkołę. Podręczniki z religii kupują RODZICE.

• Otrzymaliśmy grant na realizacje zadań związanych z kodowaniem!

Głównym celem eventu jest połączenie dbania o środowisk z nauką kodowania. Mentorkami w tym wydarzeniu będą dziewczyny, które w tym roku realizowały międzynarodowy projekt eTwinning " We code our future". Projekt dotyczył ochrony środowiska oraz wykorzystania narzędzi TIK do przygotowania materiałów informacyjnych na temat zagrożeń XXI wieku i zmian klimatu. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z młodszymi kolegami. W ramach działań odbędą się spotkania na platformie Teams, w czasie których dzieci poznają środowiska ScratchJr oraz porozmawiają o tym jak mogą dbać o lokalne środowisko. Produktem końcowym będą kartki, komiksy wykonane w Scratch, informujące o tym co każdy z nas może zrobić dla środowiska.

• „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Dziękujemy pani Izabela Wawrowska i pani Ani Terleckiej za koordynowanie i realizację projektu oraz wszystkim uczniom za zaangażowanie i dbanie o środowisko.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. T. Kościuszki

Anna Kasprzycka

zaprasza na spotkanie organizacyjne

rodziców dzieci,

które od 1 września 2021 roku

rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Spotkanie odbędzie się online w dniu

21.06 2021 roku o godz. 17.00

(link na spotkanie otrzymają Państwo drogą mailową)

• Dnia 8 marca 2021 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ZUCH w edycji semestralnej. Z klas pierwszych, drugich i trzecich udział wzięło odpowiednio 15, 23 oraz 22 uczniów. Oto nasi laureaci:

•Lena Kaczor z klasy 1b - zintegrowane sprawności - miejsce 15.

•Michał Pachuta z klasy 1a - zintegrowane sprawności - miejsce 8.

Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Klasa 1b reakizuje program "Czym skorupka za młodu nasiąknie... czyli jak pokochać przyrodę żeby ona pokochała nas". W ten słoneczny dzień, pierwszaki odrysowywały korę przyszkolnych drzew, oglądali świat pod swoimi stopami, poznawali i rozpoznawali zioła i chwasty - czyli leki z zielonej apteki oraz obserwowali rośliny i organizmy żywe, które spotkamy na łące. Za pomocą aplikacji FLORA, ponawali gatunki łąkowych kwiatów oraz trawy i liście drzew.

• Gdy pogoda dopisuje , klasa IV nie próżnuje. Na zajęciach przyrody uczniowie wzięli się za oznaczanie gatunków roślin. Do tego zadania posłużyły im telefony, w których znajdowały się aplikacje do oznaczania roślin.

• W minionym tygodniu odbyły się ostatnie lekcje zdalne. Od poniedziałku - 31 maja - wszyscy już wracamy do szkoły.

Dwa ostatnie tygodnie wracaliśmy do szkoły w trybie nauki hybrydowej. Uczniowie klas 4-8 w pierwszym dniu nauki stacjonarnej spędzili 2 godziny ze swoimi wychowawcami. Były gry i zabawy integrujące, pyszne poczęstunki i rozmowy. Dużo rozmów.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunków dla dzieci.

• Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
            ul. Sienkiewicza 61