Nawigacja

Partners

Nasza szkoła

Niedziela 17.12.2017

Niedziela 17.12.2017

Lepsza Szkoła

10 szkół z Polski tworzy literacki projekt "Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni". W tym uczniowie z SP 7 w Kłodzku.

 •  

  Dnia 22 listopada br. odwiedziła naszą szkołę Pani Krystyna Oniszczuk- Awiżeń, która pisze książki o Kłodzku. Zajmuje się historią naszego regionu. Pani Krystyna ciekawie opowiadała nam o sławnych postaciach, które zamieszkiwały Kłodzko i związały z nim swoje życie. Mowa była także o niezwykłych znaleziskach na naszych terenach. Na koniec Pani Awiżeń podarowała na rzecz naszej szkolnej biblioteki książeczkę o Kłodzku, którą każdy może od teraz wypożyczyć i przeczytać. Spotkanie z Panią Krystyną Oniszczuk- Awiżeń było bardzo interesującą lekcją historii o Kłodzku.
  Amelia Kosewska

 • Dnia 21.11.2017r mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły niezwykle wartościową osobę. Pan Bolesław Grybionko podzielił się z nami swoją cenną i interesującą historią.

  Pierwsze zsyłki na Sybir dotknęły patriotów walczących o wolność w czasach rozbiorów Polski. Następne nastąpiły po powstaniach – styczniowym i listopadowym. ,,Zsyłka’’ to termin bliski panu Bolesławowi.

  Przed I wojną światową rodzina pana Grybionki uciekła aż za góry Ural. W 1918 roku wrócili do Brześcia. Z ich zadbanego wcześni  gospodarstwa zostało niewiele, musieli więc zacząć wszystko od nowa. II Wojna światowa przyniosła zmiany granic – Brześć znalazł się na terenie Rosji.

 • 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości.

   Jesienią 1918 roku dobiegała końca I wojna światowa. Trzej zaborcy Rosja, Niemcy i Austro-Węgry byli mocno osłabieni. Widząc klęskę zaborców Polacy zaczęli tworzyć zręby przyszłego Państwa. 10 listopada 1918 roku do Warszawy powraca Józef Piłsudski więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. 

  11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. 22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa i razem z premierem podpisał dekret o tymczasowych władzach Republiki Polskiej. 

 • Kochani, przez cały październik trwały intensywne prace nad nową witryną internetową naszej szkoły - skrypt silnika strony został już skonfigurowany, testy przebiegły pomyślnie. Listopad przeznaczymy na prace nad zawartością merytoryczną - musimy poprzenosić tam wszystkie ważne dokumenty i pliki. Mamy nadzieję, że z okazji tegorocznych "mikołajek" obdarujemy Was nową, śliczną, funkcjonalną, a przede wszystkim nowoczesną stroną internetową.

   

   

   

  Jej adres: http://sp7.klodzko.pl/

 • Lapbook - wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z laptopem ;) Termin ten znaczy dosłownie "książka na kolana". Praca może być wykonywana samodzielnie, w parach lub w grupach. 

   

  Bazą do stworzenia takiej pracy może być teczka, brystol itp. w formacie A3 lub A4. W niej/na niej uczeń grupuje, kategoruzuje informacje na dany temat np. twórczość Adama Mickiewicza, II wojna światowa, kultura Japonii itp. Informacje te powinny być rozmieszczone w pracy z wykorzystaniem różnych technik wizualnych (np. ruchome elementy, origami). 

 • Czas na miłe wiadomości, czyli coś związanego z kosmosem, NASA i międzynarodowym konkursem.

  Mam przyjemność poinformować, że lekcja języka polskiego z kosmosem w tle tak spodobała się jury, że zajęliśmy 2. miejsce w Polsce. Dziękuję uczniom - obecnej klasie 7a - za zaangażowanie na zajęciach. Bez Was nie udałoby się

  A co robiliśmy? Model Ziemia - Księżyc - Słońce. A później czytaliśmy Szymborską. Była też rozszerzona rzeczywistość, wycinanie, sklejanie, rysowanie. I filmy NASA pokazujące Ziemię z kosmosu.

 • Miło nam poinformować, że zwycięzcami pierwszego etapu konkursu KARTKA DLA POLSKI zostali:

   

  I miejsce - Konstancja Lechocińska z 2gb

   

   

   

  II miejsce - Angelika Logaj z 6b

   

   

   

  III miejsce - Maja Wołyniak z 3c

   

   

   

  Przyznano także następujące wyróżnienia:

   

  Hania Pankiewicz

   

   

   

  Sylwia Terlecka

   

   

   

  Tomasz Janda i Marceli Klemenczyc

   

   

   

  Roksana Majewska

   

   

   

  Michał Śliwiński

 • Code Week EU jeszcze trwa, ale my już możemy się poszczycić międzynarodowym certyfikatem za nasze działania.

   

  MC

 • Może najpierw zadam pytanie: co to jest bioróżnorodność? Większość z nas nie ma na ten temat pojęcia. My również - dotychczas.

   Dzięki naszej nauczycielce od biologii, Pani Annie Terleckiej, wraz z dwiema starszymi koleżankami miałam szansę wziąć udział w konkursie promującym kampanię na rzecz ochrony lokalnej bioróżnorodności - ,,Co w trawie piszczy?’’ organizowanym m.in. przez wrocławskie Zoo.

  Dnia 4 października br. w godzinach porannych wybrałyśmy się do Zoo we Wrocławiu, gdzie miał odbyć się konkurs. Jako, że dotarłyśmy wcześniej, niż powinnyśmy, udałyśmy się na spacer wzdłuż przeogromnych akwariów, znajdujących się nieopodal w Afrykarium. Gdy uczestnicy z innych szkół zaczęli się schodzić, otrzymaliśmy poczęstunek i arkusze konkursowe.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
  ul. Sienkiewicza 61
  57-300 Kłodzko
 • (074) 867-31-74

Galeria zdjęć