• WAKACJE

 • Lepsza Szkoła

  Już od lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym GWO "Lepsza szkoła". W tym roku również otrzymaliśmy certyfikat.

 • Procedura obowiązująca w czasie egzaminu ósmoklasisty.

 • ZWROT PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  Proszę zapozanć się z terminami i procedurą zwrotu książek oraz podręczników.

 • DZIEŃ DZIECKA I NASZE ŻYCZENIA DLA WAS

 • Dzień Dziecka

  Już jutro Dzień Dziecka. Z tej okazji pani Agnieszka Tokarz-Zwierz przygotowała dla Was prezentację.

  Dowiecie się z niej m.in. jak obchodzony jest Dzień Dziecka w innych krajach. Możecie również pośpiewać i potańczyć z nami.

  Aby wyświetlić prezentację, kliknijcie link poniżej.

   

  MC

 • Procedura organizacji pracy.

  Proszę zapoznać się z procedurą pracy w szkole od 1.06.2020 do odwołania.

 • Spotkanie z poezją

  Kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Zaproś mnie na swoją lekcję".

  Klasa 6b miała przyjemność spotkać się na lekcji z Asią Krzemińską, czyli Zakręconym belfrem.

  Rozmawialiśmy o poezji, byliśmy również na koncercie i oglądaliśmy nieprzeciętne zdjęcia. Poezja jest przecież wszędzie! Moim uczniom udało się zaskoczyć p.Asię znajomością anafory 😁

  Dziękuję za inspirujące, poetyckie spotkanie 💙. Do zobaczenia następnym razem.

   

  MC

 • Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

  Zapraszamy na fb szkoły, codziennie prezentujemy sylwetki naszych SuperMocnych. Warto być u nas  i z nami. 

  https://www.facebook.com/miejskizespolszkolklodzko/

   

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

  Niebawem nasi Absolwenci wybiorą następną szkołę, w której będą rozwijać swoje pasje i superMOC Oto aktualny harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021

 • Zaproś mnie na swoją lekcję.

  Kolejne lekcje i goście:

  Karol Sieńkowski gościł na lekcji matematyki w klasie 6b w piątek. Poznaliśmy japońskie liczydło i historię liczb. Spotkanie bardzo ciekawe i zaowocowało wieloma pomysłami. Dzisiaj w klasie 7b mieliśmy wyjątkowego gościa profesora Lecha Mankiewicza, który mówił o tym dlaczego warto się uczyć i dlaczego trzeba się uczyć przez całe życie. Umiejscowić to wszystko w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Świetny wykład, pokazujący istotę uczenia się przez całe życie.

  AO

   

 • Przygody Michała Linijki

  W zeszłym tygodniu klasy 6 na języku polskim pracowały w grupach. Oczywiście w wirtualnych pokojach. Powstały opowieści. Dzisiaj opowiadanie prezentuje drużyna nr 3 z kl. 6a - Bartek, Hania, Kornelia i Hubert.

  Akcja rozgrywa się nocą w Himalajach...

             Przygody Michała Linijki

         Patryk podał mi rękę . Pomógł mi wspiąć się na wyższą półkę skalną podczas naszej wspólnej wędrówki po górach, z resztą przyjaciół. Niestety poślizgnąłem się i spadłem. Na szczęście Patryk, który miał moce i potrafił wyczarować wszystko, sprawił, że spadłem na miękki materac. Poczułem ból pleców, bo upadłem na plecak , który zawszę  ze sobą noszę. Mam w nim pistolet z jedna kulką, butelkę wody i scyzoryk.

             Zanim poznacie dalszy ciąg historii, opowiem trochę o sobie i o moich przyjaciołach, z którymi przeżyłem wspaniałe przygody. Nazywam się Michał Linijka. Mieszkam na planecie Ziemia, ale pochodzę z Jowisza. Mam tysiąc lat. Przyjaciele nazywają mnie Czubi od Czubaki , ponieważ z wyglądu bardzo go przypominam. Mam czarne oczy , jestem masywny i włochaty. Jedyne,  co różni mnie i tę postać to to, że mam siwe włosy. Mam trójkę najlepszych przyjaciół. Patryk jest elfem i pomocnikiem Św. Mikołaja. Posiada moc, dzięki której  może wyczarować dosłownie wszystko . Zbyszek jest dinozaurem, jako jedyny okaz gatunku przeżył. Babcia Zdzisia, kiedy byłem jeszcze dzieckiem i trafiłem na planetę Ziemia, zaopiekowała się mną. To wszystko, co musicie o nas wiedzieć.

               Kiedy wspólna wyprawa górska trwała w najlepsze, otrzymałem wiadomość. Napisał ją WM, potrzebował pomocy i chciał się spotkać w naszym tajemnym miejscu. Tajemniczym WM, była moja przyjaciółka księżniczka Kunegunda z Himalajów. Poinformowałem o tym moich kompanów wyprawy. Postanowiliśmy przerwać podróż i wyruszyliśmy na pomoc księżniczce. Patryk wyczarował jeepa i odjechaliśmy.

                Jadąc doczytałem, że musimy  dotrzeć tam o północy. Miejscem tego spotkania, był wodospad, przy którym, po raz pierwszy spotkałem Kunegundę. Kiedy dojechaliśmy, księżniczka już czekała. Gdy już wysiedliśmy z auta i zmierzaliśmy w jej kierunku, usłyszeliśmy głośny tupot i w ułamku sekundy królewna była w rękach ogromnego i szpetnego olbrzyma. Wtedy wszystko było jasne, to ten stwór zagrażał Himalajom. Musieliśmy szybko działać, wszystko było w naszych rękach.

                      Do głowy przyszedł mi tylko jeden pomysł. Z plecaka wyciągnąłem pistolet i naciągnąłem spust. Niestety chybiłem, a wystraszony olbrzym zaczął uciekać z księżniczką. Z przyjaciółmi szybko ustaliliśmy plan. Zbyszek odciął drogę olbrzymowi, był najszybszy z nas wszystkich. Zadaniem babci Zdzisi było oślepienie olbrzyma. Mając scyzoryk odbiła światło księżyca i wycelowała w oczy stwora. Olbrzym przewrócił się i upuścił Kunegundę. Walka jednak nie była skończona, olbrzym nadal był zagrożeniem. Nie wiedziałem co robić, nie mieliśmy szans. Elf Patryk wpadł na pomysł. Wszyscy wiedzą, że olbrzymy nie cierpią wody. Gdy jej dotkną, zamieniają się w zwykłe bańki. Patryk wyczarował  wodny pistolet i mi go dał. Wlałem do niego wodę z butelki, którą zawsze ze sobą noszę. Oblałem stwora i zamienił się w ogromną bańkę. Wygraliśmy.

                   W Himalajach wiwatom na naszą cześć nie było końca. Królewna w nagrodę pozwoliła nam z całymi rodzinami zamieszkać w jej pałacu.

         I WSZYSCY ŻYLI BARDZO DŁUGO I BARDZO SZCZĘŚLIWIE

                                          Koniec!

   

  MC

 • Egzamin ósmoklasisty - wytyczne

  Przypominamy, egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020r.

 • Mistrzostwa Szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów SP 7 w Kłodzku na Mistrzostwa Szkoły w biegu na 1000 m.

  Dołączcie do nas z aplikacją ENDOMONDO, link poniżej.

  Organizator: Michał Wrona

   

  MC

 • "Zaproś mnie na swoją lekcję" notatka wizualna na matematyce.

  W ramach projektu " Zaproś mnie na swoją lekcję" w klasie 6 b na matematyce mieliśmy gościa - Vitią Bartošovą-Hoffmann, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i WFu w SP nr 82 w Gdańsku. Zajmuje się tworzeniem myślografik i jest liderką i trenerką grupy Myślenie wizualne w centrum doszkalania nauczycieli Kreatywna Pedagogika w Gdańsku. Zaprosiła nas do swojego świata i nauczyła nas podstaw notatek wizualnych. Dziękujemy bardzo za spotkanie!

 • Nauczanie zdalne w Siódemce

  Nauczanie zdalne nie stanęło nam na drodze do niebanalnych lekcji. 13 maja klasa 7a uczyła się trudnej sztuki argumentowania. Gościem na lekcji była pani Magdalena Fijarczyk - polonistka z VII LO we Wrocławiu.

  Wilk zjadł Czerwonego Kapturka. 🐺

  Jest winny.

  Mała, słodka dziewczynka straciła życie. Czy na pewno wilk jest temu winny? Nikt z Was nie zaprzeczy przecież, że wilk to dzikie, groźne zwierzę! Kto puścił Czerwonego Kapturka do lasu? Przecież wszyscy wiemy, że dzieci to nasze wspólne dobro i trzeba o nie dbać!

  Kto więc jest winien?

  Jeśli chcecie poćwiczyć sposoby argumentowania, budowania napięcia w relacjach lub zwyczajnie - jak przekonać mamę, że 1 z angielskiego to nie wasza wina - zaproście na lekcję panią Magdalenę Fijarczyk!

  Dzisiaj klas 7a uczestniczyła w spotkaniu on-line z panią Magdą. Świetnie poprowadziła nas przez historię, którą znamy, a która jednak ma drugie dno.

  Reakcje uczniów? "Podobało mi się, że strona czerwonego kapturka, jak i zarówno wilka ma bardzo dobre argumenty i trudno się z nimi nie zgodzić."

  "Podobał mi się sposób nauczania pani Magdy."

  "Nauczyłam się wielu ważnych rzeczy, np. że jak się kłócimy, to nie trzeba używać przemocy. Dowiedziałam się o istnieniu różnych rodzajów argumentów."

  "Wilk nie jest tak złą postacią, jak się wydaje."

  I na zakończenie - dziękujemy 💙

  "Chcę powiedzieć Pani Magdzie, że bardzo mi się podobała lekcja i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze spotkamy się na lekcji Panią".

   

  MC

 • Wielka Liga Czytelników

  11 maja odbył się test kwalifikacyjny do Mistrzostw Powiatu konkursu Wielka Liga Czytelników. Z całego ❤️ dziękuję Rodzicom uczestników, to dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu udało się sprawnie przeprowadzić test zdalnie.

  Gratuluję wszystkim uczestnikom ukończenia etapu szkolnego i osiągniętych wyników. Trzymam mocno kciuki za tych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w finale.

  W kategorii klas 1-3 są to: Maksymilian Cykman, Ewelina Ryba i Lena Wrona - wszyscy z klasy 3b.

  W kategorii klas 5-8 są to: Julita Borowska kl.5a, Julia Grzelczyk kl.5a i Hania Klimczak kl.6b.

  Ogromne brawa dla wszystkich Wielkich Czytelników z naszej szkoły (AF)

   

   

  MC

 • Pierwszoklasiści

  Jeśli zastanawiacie się, jak w naszej szkole wyglądają zajęcia klas pierwszych, to zapraszamy do obejrzenia filmu.

  Zobacz nas z bliska: "Siódemka w akcji".

  Film przygotowały pani Agata Kurowska-Kauba i Magdalena Haber.

 • REKRUTACJA

 • Ruszył ogólnopolski projekt

  Podczas edukacji zdalnej również można gościć na lekcji ciekawych ludzi. Nasza szkoła właśnie przystąpiła do nowego projektu.

  Z inicjatywy Irminy Żarskiej i Magdy Krajewskiej powstał projekt edukacyjny "Zaproś mnie na swoją lekcję".

  Dzięki temu już w przyszłą środę - 13 maja - o godz. 12:00 klasa 7a spotka się z Magdaleną Fijarczyk na lekcji "Czerwony Kapturek - historia o sprawiedliwej karze za okrucieństwo?"

  Dowiemy się, na przykładzie stronnictwa przyjaciół wilka i stronnictwa rodziców Czerwonego Kapturka, jak można formułować argumenty w dyskusji i czego robić nie należy. 🐺

  Jest to kolejna lekcja z cyklu "Człowiek i prawo", którym właśnie zajmujemy się na spotkaniach.

  Dziękujemy 💙

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku
  ul. Sienkiewicza 61
  57-300 Kłodzko
 • (074) 867-31-74

Galeria zdjęć