• NASZA NOWA SALA GIMNASTYCZNA

• Długo oczekiwany remont sali gimnastycznej wreszcie dobiegł końca. Sala jest piękna i funkcjonalna, uczniowie będą korzystać także z nowych szatni. Wyremontowany został również korytarz prowadzący do sali oraz pokój nauczycieli wychowania fizycznego.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 14 października 2021r. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej Szkoły. Życzymy naszym najmłodszym uczniom samych sukcesów, zapału i motywacji do nauki.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 13 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów kl. 3a. Wierszem i piosenką uczniowie uczcili to wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej.

• Stypendium LEONARDO Burmistrza Miasta Kłodzka za osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne za rok szkolny 2020/2021

• Dnia 24 września br. o godz. 12.00 w Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów LEONARDO Burmistrza Miasta Kłodzka za osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne za rok szkolny 2020/2021. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym: Lena Wrona, Maja Wójcik, Nikola Kopczak, Łucja Walczak, Kornelia Bargieł, Kryspin Bator, Piotr Morawa, Tadeusz Kurowski oraz absolwenci naszej szkoły Samuel Gusławski oraz Adrian Słocki.

• EKSPLOZJA KOLORÓW W SP7

• 14 września miał miejsce finał akcji Samorządu Uczniowskiego "Poczuj siłę i moc kolorów". Uczniowie ubrani w stroje w ulubionym kolorze dowiedzieli się, co symbolizuje wybrana przez nich barwa. Po apelu uczniowie i nauczyciele grupowali się według kolorów i pozowali do pamiatkowych zdjęć.

• Nasze sukcesy we wrotkarstwie szybkim

• Podczas Ulicznych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim Wrocław 2021 nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie. Piotr Morawa oraz Kryspin Bator zdobyli srebrny medal UMP, Antoni Bernat - medal brązowy. Na dalszych miejscach ukończyły zawody: Maja Wójcik, Wiktoria Kaczmarczyk, Antonina Kostrzewska, Lena Wrona, Łucja Walczak. W Ogólnopolskich zawodach dzieci srebro dla Jakuba Serdiuka oraz Piotra Dawca, brąz dla Wojciecha Skiminy. Na dalszej pozycji znalazła się Zofia Zygadło. Wyniki wszystkich zawodników złożyły się na wielki wspólny wynik, czyli PIERWSZE miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów w Polsce. Gratulacje dla trenera Michała Wrony i wszystkich zawodników UKS Znicz.

• Infolinia

• dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pedagogów

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się 1 września 2021r. na placu przed głównym wejściem do szkoły.

Klasy 1-3 o godz. 9.00 (dziecko+ 1 opiekun),

klasy 4-8 o godz. 10.30 (prosimy o przybycie samych uczniów).

Podczas uroczystości obowiązuje reżim sanitarny (dystans i maseczki).

Po części oficjalnej spotkania z wychowawcami w klasach.

• Stypendia motywacyjne dla uczniów romskich

• Gmina Miejska Kłodzko w 2021 roku realizuje zadanie publiczne pn. Stypendia motywacyjne dla uczniów romskich dofinansowanego w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030.  Stypendium przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy w danym semestrze osiągnęli najwyższą średnią ocen. Stypendia mają na celu propagowanie i zwiększenie udziału społeczności romskiej w procesie edukacyjnym.

• Platforma InstaLing w nauczaniu j. angielskiego w SP7

• InstaLing w SP7

W ramach rozwijania kompetencji TiK (technologie informacyjno-komunikacyjne) od kilku lat nasze klasy uczą się j. angielskiego korzystając z programu InstaLing. Jest to nowoczesna i bezpłatna platforma wspomagająca pracę nauczycieli i uczniów. Jest kompatybilna z większością podręczników, ułatwia więc naukę słów i gramatyki. Ponadto łatwy jest monitoring ocen przez uczniów, rodziców i nauczyciela.

• Meet and Code 2021!

• Otrzymaliśmy grant na realizacje zadań związanych z kodowaniem!

Głównym celem eventu jest połączenie dbania o środowisk z nauką kodowania. Mentorkami w tym wydarzeniu będą dziewczyny, które w tym roku realizowały międzynarodowy projekt eTwinning " We code our future". Projekt dotyczył ochrony środowiska oraz wykorzystania narzędzi TIK do przygotowania materiałów informacyjnych na temat zagrożeń XXI wieku i zmian klimatu. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z młodszymi kolegami. W ramach działań odbędą się spotkania na platformie Teams, w czasie których dzieci poznają środowiska ScratchJr oraz porozmawiają o tym jak mogą dbać o lokalne środowisko. Produktem końcowym będą kartki, komiksy wykonane w Scratch, informujące o tym co każdy z nas może zrobić dla środowiska.

• EKO - SZKOŁA

• „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Dziękujemy pani Izabela Wawrowska i pani Ani Terleckiej za koordynowanie i realizację projektu oraz wszystkim uczniom za zaangażowanie i dbanie o środowisko.