• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

• Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji wiele atrakcji dla młodszych i starszych uczniów. Zaproponowano aktywności, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię  i wspólnie się pobawić.
            • Świetlica szkolna także zaproponowała tego dnia wiele atrakcji. Historia Vashti zainspirowała dzieciaki do kreatywnosci i wiary w siebie.
            • Klasa 3b stworzyła kropkową fotobudkę, miała także możliwość pracy z aplikacją Ouiver i tworzyła trójwymiarowe kolorowe kropki.
            • Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego zastanawiali się, co właściwie świętujemy w Dzień Kropki? Obejrzeli filn "The Dot", pracowali z rutynami myślenia krytycznego, aby odpowiedzieć na pytanie z początku lekcji, ćwiczyli umiejętnośćnazywania uczući emocji oraz pracę w grupach. Na koniec narysowali kropki, w których zapisali umiejętności, które chcieliby rozwijać.
            • Klasy piąte skupiły się na biologicznej kropce, czyli preparatach, które widzimy pod mikroskopem oraz na tym, jak zbudowany jest mikroskop.

Wiele się działo w szkole tego dnia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie oraz do śledzenia profilu naszej Szkoły na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o tym, co się u Nas wydarzyło :-)

• NARODOWE CZYTANIE 2022 "BALLADY I ROMANSE" ADAMA MICKIEWICZA

• Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Uczniowie klas 1-3 oraz klas piątych podczas spotkań poznawali legendę o panu Twardowskim oraz balladę Adama Mickiewicza "Pani Twardowska". Wspólnie zastanawialiśmy się, czym różnią się obie historie. Ogromnym zaskoczeniem był fakt, jak dobrze poradzili sobie najmłodsi uczniowie ze zrozumieniem napisanego dwieście lat temu tekstu ballady👍👍👍

Kl. 4a i 4b na lekcjach języka polskiego czytała dwie ballady Adama Mickiewicza: Powrót taty oraz Pani Twardowska. Uczniowie doskonalili układanie planu wydarzeń, dokonywali oceny postaci oraz zastanawiali się, co to jest punkt kulminacyjny i jak przebiega akcja w balladach. Niektórych najbardziej zaciekawiło pytanie, dlaczego pan Twardowski jest głównym bohaterem, ale utwór ma tytuł "Pani Twardowska".

Klasa 8b również dołączyła do naszej akcji czytając "Świteziankę"🙂

• ROK SZKOLNY 2022/2023 ROZPOCZĘTY

• Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. W tym roku w ramach współpracy z Wojskiem Polskim nasza szkoła bierze udział w projekcie "Kalendarz z mundurem"