• KREATYWNE WSPÓŁDZIAŁANIE

• "Kreatywne współdziałanie" to kolejny grant realizowany w Szkole Podstawowej nr 7 dzięki pozyskanym środkom w ramach konkursu grantowego "Działaj lokalnie". W ramach grantu realizowane są zajęcia z kreatywności i współpracy.

• 30. SPRZĄTANIE ŚWIATA

• uczniowie z klas 7a i 7c poszerzyli swoje horyzonty i wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Lądek Zdrój wybrali się do Kletna, aby posprzątać okolice Jaskini Niedźwiedzia.

Klasa pierwsza także wzięła udział w Sprzątaniu Świata Polska 2023.

Jest to jubileuszowa 30 akcja.

Jej celem w tym roku jest:

• promowanie nie śmiecenia,

• edukacja segregacji,

• działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko,

• integracja dzieci oraz wykorzystanie metody grupowej współpracy wychowawczej.

Do sprzątania terenu wokół naszej szkoły, dołączyły też klasy 4a i 6b.

Pamiętajmy, aby nie zaśmiecać naszej planety i dbać o nią, nie tylko od święta.

• NARODOWE CZYTANIE

• "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej to tekst, który czytaliśmy z uczniami z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Uczniowie klas 4-6 wysłuchali początku utworu. Wspólnie zastanawialiśmy się, o czym opowiada narrator. Wykorzystaliśmy rutynę krytycznego myślenia WIDZĘ - MYŚLĘ - ZASTANAWIAM SIĘ.

Pani Agnieszka opowiedziała o fascynacji Elizy Orzeszkowej nadniemeńską przyrodą i jej zielnikach.

Stworzyliśmy zakładki i kompozycje z roślin rosnących w naszym otoczeniu. Wykorzystaliśmy również cytaty z "Nad Niemnem". Inspiracja: Lustro Biblioteki.

W klasach trzecich fragment opisu przyrody z "Nad Niemnem" stał się inspiracją do wykonania rysunków - ilustracji wysłuchanego tekstu.

Ponadto uczniowie klasy 3a podjęli próbę stworzenia zielnika, wzorując się na "Zielniku" Elizy Orzeszkowej

• DZIEŃ KROPKI

• Znacie historię Vasthi?

Drugoklasiści znali, ale z chęcią obejrzeli ponownie film "Kropka".

Zatrzymaliśmy na wydarzeniach korzystając z rutyny krytycznego myślenia POCZĄTEK - ŚRODEK - KONIEC. Przyjrzeliśmy się Vasthi na lekcji plastyki i na wystawie jej prac.

Wróciliśmy do ŚRODKA opowieści. Tym razem analizowaliśmy, co robiła dziewczynka i jej nauczycielka. Wykorzystaliśmy rutynę WIDZĘ - MYŚLĘ - ZASTANAWIAM SIĘ.

Rozmawialiśmy o talentach i prezentowaliśmy swoje mocne strony.

• Co można zrobić przy pomocy kropek?
            • Z czym kojarzy nam się kropka?
            • Czy możemy stworzyć kropkowe działanie matematyczne?
            • Czy można coś narysować na kropkowej kartce?
            • Jak może wyglądać kropka w biologii?

Na te pytania odpowiedziały klasy: 5a, 6b, 2b oraz 3a.

Święto kreatywności w świetlicy to odkrywanie swoich możliwości intelektualnych, plastycznych, ruchowych w blasku promieni słonecznych.

Klasa 1 także odkrywała swoje talenty w Dniu Kropki. Uczniowie obejrzeli filmik o Vashti i poznali rozszerzoną rzeczywistość.

• ROK MIKOŁAJA KOPERNIKA

• 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika - datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. Na lekcji.matematyki uczniowie.klasy 6b poznali życie Kopernika i jego najważniejsze dzieła uklasajac zadania dla.swoich kolegów. Klasa 7b zaplanowała wyjazd do Torunia, przygotowując cały plan i kosztorys.

• INNOWACJA "WIDZĘ-MYŚLĘ-ZASTANAWIAM SIĘ"

• Pierwsze zajęcia pierwszoklasistów z innowacji "WIDZĘ - MYŚLĘ - ZASTANAWIAM SIĘ".

Rozpoczęliśmy od złożenia obrazka. Grupa składała, a ja obserwowałam, jak współpracują.

Rutynę WIDZĘ - MYŚLĘ - ZASTANAWIAM SIĘ wykonaliśmy oczywiście ustnie. Maluchy pięknie się wypowiadały. Każdy również ułożył pytanie (jedno, dwa, dziesięć ).

Poznaliśmy historię Kolorowego Potwora. Książeczka pop up wzbudziła ogromne zainteresowanie.

I na zakończenie dzieci opowiadały o swoich emocjach w pierwszym tygodniu w szkole. Opowiadały pełnymi zdaniami, podawały przykłady sytuacji (wiem, kto się zakochał, kto się bał, kto był wyluzowany i miał essę ).

Swoje emocje zaznaczyły na rysunku kolorami.

• SZKOŁA BEZ PRAC DOMOWYCH

• Jako pierwsi w naszym rejonie oferujemy Państwa dzieciom możliwość uczestnictwa w tak nietypowej, ale potrzebnej zmianie.

“Szkoła bez prac domowych”

Jak to działa?

- ograniczamy typowe zadania domowe,

- pracujemy projektowo,

- działamy w zespołach,

- świadomie wykorzystujemy nowoczesne technologie,

- dajemy czas na rozwój pasji i zainteresowań.

Zapraszamy do naszej szkoły.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
            Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kłodzku
            serdecznie zapraszają
            na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024,
            które odbędzie się 4 września 2023r. o godzinie 9:00.

9:00 spotkanie z wychowawcami w klasach

9:10 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• „To Polska właśnie, to moje miejsce.

Tutaj mocniej bije mi serce.”

Dzisiaj na uroczystym apelu uczciliśmy uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W patriotycznym przedstawieniu wzięli udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Swoim występem wywołali w nas wzruszenie i wdzięczność za to, że żyjemy w wolnej Polsce 🇵🇱🇵🇱🇵🇱