• Konkurs

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską Kłodzka.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie - nie tylko dla nagród - tu można wygrać coś więcej - wpływ na wizerunek naszego pięknego Kłodzka.

• CebuLove

• Dzisiaj w ramach akcji CebuLove sadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów. Do pomocy ochoczo włączyli się uczniowie klas drugich, więc prace szły szybko i sprawnie. Mamy nadzieję, że wiosną piękne, kolorowe kwiaty będą cieszyć nasze oczy. "Gdy kwiat wiosenny zakwitnie, koronawirus zniknie"

• Nauka zdalna

• Klasy IV - VIII od jutra zaczynamy pracę zdalną. Wszelkie informacje przekazują wychowawcy przez dziennik. Zapraszamy i czekamy na Was jutro w wirtualnych klasach.

• Pożegnanie śp. Pana Zygmunta Sapiehy

• Dnia 21.10.2020 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku, wraz z opiekunami , ze sztandarem Związku Sybiraków Kłodzkich i sztandarem Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli we mszy pogrzebowej śp. Zygmunta Sapiehy.

Żegnamy śp. Pana Zygmunta Sapiehę i wyrażamy wdzięczność za to, że przybliżał uczniom losy polskiego Sybiraka. Uczył nas wrażliwości i poszanowania drugiego człowieka. Dziękujemy.

Pamięć o Sybirakach zostanie z nami i następnymi pokoleniami.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy zostać spadkobiercami Kłodzkich Sybiraków.

Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie. ( Napoleon)

Pamięci na zawsze

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku

• Podziękowania.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. T. Kościuszki w Kłodzku w imieniu grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi serdecznie dziękuję za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Anna Kasprzycka.

• Potrzebujesz pomocy?

• Jeśli doświadczasz przemocy domowej, koniecznie przeczytaj ten post.

Materiały udostępnione przez OPS w Kłodzku.

MC

• Dzień Kropki w Siódemce

• Co roku historia małej Vashti inspiruje dzieci i nauczycieli na całym świecie do podjęcia działań wspierających rozwijanie pasji, zainteresowań, tworzenia relacji oraz do dostrzegania naszych talentów.

W minionym tygodniu nasi uczniowie przypomnieli sobie historię Vashti - na matematyce, języku polskim, czy w świetlicy, toczyły się rozmowy dotyczące talentów, pasji i zainteresowań.

👉 Lekcja matematyki w kl.4b była okazją do dyskusji o talentach matematycznych, ćwiczenia logicznego myślenia oraz zabawy z kropką na kratownicy.

👉W świetlicy było radośnie i twórczo! Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wystawy prac.

👉 Klasa 2b obejrzała film o Vashti i tworzyła swoje własne prace z kropką. Było bardzo kreatywnie!

👉 Na języku polskim w kl.4b Dzień Kropki to była doskonała okazja do poznania się, opowiedzenia polonistce o swoich pasjach i zainteresowaniach.

👉 W kl.7b już bardziej poważnie - to był doskonały moment na przyjrzenie się relacjom w grupie, porozmawianie o problemach i kolejnych działaniach. Na koniec zastanawialiśmy się, co każdy z nas wnosi do grupy.

👉 Jeszcze gościnnie w kl.6b porozmawiałam o nastolatkach, ich zainteresowaniach i konfliktach z dorosłymi. I usłyszałam świetne podsumowanie tygodnia z kropką:

"Jeśli masz jakąś pasję, to wcale nie musisz być w tym najlepszy. Ważne, że to, co robisz, sprawia ci przyjemność".

👉 Na lekcjach chemii nasi uczniowie odkrywali swoje talenty do eksperymentowania. W klasie 7 - temat gęstość substancji- rozwiązywali zadania w zakręconej formie. W klasie 8 - przypomnienie co to są elektrolity i nieelektrolity - samodzielnie badali odczynu roztworu różnych substancji.

👉 Klasa 1b spotkała się z historią Vashti po raz pierwszy. Uczniowie obejrzeli więc film, a później sami odkrywali swoje talenty plastyczne. Za sprawą czarodziejskiej aplikacj kropki wyfrunęły z kartek :) Były również piosenki z kropką, a na koniec wspólne zdjęcia.

🌏 Zaangażowanie polskich szkół było ogromne. Otrzymaliśmy podziękowania od twórcy opowiadania o Vasthi.

🌏 Nasza szkoła uzyskała również certyfikat za udział w tym miedzynarodowym projekcie.

• Światowy Dzień Sprzątania Świata.

• W piątek w świetlicy świętowaliśmy Światowy Dzień Sprzątania Świata razem z fundacją Nasza Ziemia posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły! Razem dbamy o naszą planetę!

• Uczniowie na Medal!!!

• Uczniowie na Medal !!!!!

Podczas gdy starsi uczniowie naszej szkoły ścigali się podczas Torowych Mistrzostw Polski , nasza młodsza grupa reprezentowała nas na OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH WROTKARSKICH „Dzieciaki na Medal”

Nasi uczniowie podczas 2 dni zmagań zdobyli 11 medali . W tym Złoto w sztafecie !!!!

GRATULACJE

• Godziny pracy biblioteki.

• Drodzy Czytelnicy! Biblioteka na Was czeka! Akcja podręczniki zakończona sukcesem, zatem możecie zacząć korzystać z naszego bogatego księgozbioru. Niestety, obowiązujące w szkole procedury związane z epidemią Covid 19, wymusiły ograniczenie wolnego dostępu do półek. W bibliotece jednocześnie może przebywać max. 6 osób. Poniżej harmonogram korzystania z biblioteki.

Istnieje możliwość zamówienia książek (lektur lub konkretnych tytułów) przez dziennik elektroniczny. Proszę pisać do p. Agnieszki Filipek, książki zostaną dostarczone uczniom do klasy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego.

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 1 września 2020 na boisku szkolnym.

Klasy 1-3 godz. 9.00

Klasy 4-8 godz. 10.30.

Obowiązuje reżim sanitarny ( maseczki i bezpieczne odległości).

ROZPOCZĘCIE ROKU! BARDZO WAŻNE INFORMACJE.

KLASY od PIERWSZEJ do TRZECIEJ- Zachowując środki bezpieczeństwa prosimy o przybycie tylko jednego Rodzica . Po przybyciu na teren szkoły należy założyć maseczkę, przed wejściem do szkoły zdezynfekować ręce. Prosimy o zabranie z sobą długopisów.

Klasy IV - VIII dzieci przychodzą same!!!

• Podręczniki religia

• Książki do Religii z wydawnictwa JEDNOŚĆ

Klasa I - Żyjemy w Bożym świecie - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

Klasa II - Idziemy do Jezusa - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ