• Zaproś mnie na swoją lekcję

     • W tym roku również bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zaproś mnie na swoją lekcję". W minionym tygodniu na wirtualnych lekcjach pojawili się pierwsi goście.

      Klasa 7b wzięła udział w zajęciach dotyczących mitologii słowiańskiej, które poprowadziła pani Agata Sieńczak. Poznaliśmy wierzenia dawnych Słowian. Okazało się, że do dziś są obecne w naszej kulturze.

      Prawdziwe podróżniczki zawitały do klasy 4b. Dziewczynki - Tosia, Ada i Ola - opowiedziały nam o swoich przygodach - historie były ciekawe, a niektóre mroziły krew w żyłach. Czekamy na kolejne listy od dziewczyn i ich mamy z Heart Made Moments - pracownia ręcznie robionych albumów

      W czwartek ponownie klasa 7b spędziła lekcję bardzo pracowicie z panią Magdą Krajewską. Pisaliśmy opowiadanie twórcze. Już wiemy, co ma wspólnego z kocią kuwetą

      Dziękujemy Gościom za odwiedziny i świetne zajęcia.

     • Nauka zdalna

     • Omawianie lektury podczas edukacji zdalnej to nie lada wyzwanie. Klasa 4 b poradziła sobie z tym doskonale. Było czytanie fragmentów lektury, wyszukiwanie informacji, ale również budowanie makiety, lekcja kleksografii i układanie historyjek o postaciach z kleksów. Poznaliśmy historię księżycowych ludzi i pracowaliśmy na dokumentach "w chmurze". Na koniec pojawił się tajemniczy list od Tosi. Prawdziwej podróżniczki!

     • Konkurs

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską Kłodzka.

      Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie - nie tylko dla nagród - tu można wygrać coś więcej - wpływ na wizerunek naszego pięknego Kłodzka.

     • CebuLove

     • Dzisiaj w ramach akcji CebuLove sadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów. Do pomocy ochoczo włączyli się uczniowie klas drugich, więc prace szły szybko i sprawnie. Mamy nadzieję, że wiosną piękne, kolorowe kwiaty będą cieszyć nasze oczy. "Gdy kwiat wiosenny zakwitnie, koronawirus zniknie"

     • Nauka zdalna

     • Klasy IV - VIII od jutra zaczynamy pracę zdalną. Wszelkie informacje przekazują wychowawcy przez dziennik. Zapraszamy i czekamy na Was jutro w wirtualnych klasach.

     • Pożegnanie śp. Pana Zygmunta Sapiehy

     • Dnia 21.10.2020 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku, wraz z opiekunami , ze sztandarem Związku Sybiraków Kłodzkich i sztandarem Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli we mszy pogrzebowej śp. Zygmunta Sapiehy.

      Żegnamy śp. Pana Zygmunta Sapiehę i wyrażamy wdzięczność za to, że przybliżał uczniom losy polskiego Sybiraka. Uczył nas wrażliwości i poszanowania drugiego człowieka. Dziękujemy.

      Pamięć o Sybirakach zostanie z nami i następnymi pokoleniami.

      Jesteśmy dumni, że mogliśmy zostać spadkobiercami Kłodzkich Sybiraków.

      Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie. ( Napoleon)

      Pamięci na zawsze

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku

     • Podziękowania.

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. T. Kościuszki w Kłodzku w imieniu grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi serdecznie dziękuję za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Z poważaniem

      Anna Kasprzycka.

     • Potrzebujesz pomocy?

     • Jeśli doświadczasz przemocy domowej, koniecznie przeczytaj ten post.

      Materiały udostępnione przez OPS w Kłodzku.

       

      MC

     • Dzień Kropki w Siódemce

     • Co roku historia małej Vashti inspiruje dzieci i nauczycieli na całym świecie do podjęcia działań wspierających rozwijanie pasji, zainteresowań, tworzenia relacji oraz do dostrzegania naszych talentów.

      W minionym tygodniu nasi uczniowie przypomnieli sobie historię Vashti - na matematyce, języku polskim, czy w świetlicy, toczyły się rozmowy dotyczące talentów, pasji i zainteresowań.

      👉 Lekcja matematyki w kl.4b była okazją do dyskusji o talentach matematycznych, ćwiczenia logicznego myślenia oraz zabawy z kropką na kratownicy.

      👉W świetlicy było radośnie i twórczo! Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wystawy prac.

      👉 Klasa 2b obejrzała film o Vashti i tworzyła swoje własne prace z kropką. Było bardzo kreatywnie!

      👉 Na języku polskim w kl.4b Dzień Kropki to była doskonała okazja do poznania się, opowiedzenia polonistce o swoich pasjach i zainteresowaniach.

      👉 W kl.7b już bardziej poważnie - to był doskonały moment na przyjrzenie się relacjom w grupie, porozmawianie o problemach i kolejnych działaniach. Na koniec zastanawialiśmy się, co każdy z nas wnosi do grupy.

      👉 Jeszcze gościnnie w kl.6b porozmawiałam o nastolatkach, ich zainteresowaniach i konfliktach z dorosłymi. I usłyszałam świetne podsumowanie tygodnia z kropką:

      "Jeśli masz jakąś pasję, to wcale nie musisz być w tym najlepszy. Ważne, że to, co robisz, sprawia ci przyjemność".

      👉 Na lekcjach chemii nasi uczniowie odkrywali swoje talenty do eksperymentowania. W klasie 7 - temat gęstość substancji- rozwiązywali zadania w zakręconej formie. W klasie 8 - przypomnienie co to są elektrolity i nieelektrolity - samodzielnie badali odczynu roztworu różnych substancji.

      👉 Klasa 1b spotkała się z historią Vashti po raz pierwszy. Uczniowie obejrzeli więc film, a później sami odkrywali swoje talenty plastyczne. Za sprawą czarodziejskiej aplikacj kropki wyfrunęły z kartek :) Były również piosenki z kropką, a na koniec wspólne zdjęcia.

      🌏 Zaangażowanie polskich szkół było ogromne. Otrzymaliśmy podziękowania od twórcy opowiadania o Vasthi.

      🌏 Nasza szkoła uzyskała również certyfikat za udział w tym miedzynarodowym projekcie.

     • Światowy Dzień Sprzątania Świata.

     • W piątek w świetlicy świętowaliśmy Światowy Dzień Sprzątania Świata razem z fundacją Nasza Ziemia posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły! Razem dbamy o naszą planetę!

     • Uczniowie na Medal!!!

     • Uczniowie na Medal !!!!!

      Podczas gdy starsi uczniowie naszej szkoły ścigali się podczas Torowych Mistrzostw Polski , nasza młodsza grupa reprezentowała nas na OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH WROTKARSKICH „Dzieciaki na Medal”

      Nasi uczniowie podczas 2 dni zmagań zdobyli 11 medali . W tym Złoto w sztafecie !!!!

      GRATULACJE

     • Godziny pracy biblioteki.

     • Drodzy Czytelnicy! Biblioteka na Was czeka! Akcja podręczniki zakończona sukcesem, zatem możecie zacząć korzystać z naszego bogatego księgozbioru. Niestety, obowiązujące w szkole procedury związane z epidemią Covid 19, wymusiły ograniczenie wolnego dostępu do półek. W bibliotece jednocześnie może przebywać max. 6 osób. Poniżej harmonogram korzystania z biblioteki.

      Istnieje możliwość zamówienia książek (lektur lub konkretnych tytułów) przez dziennik elektroniczny. Proszę pisać do p. Agnieszki Filipek, książki zostaną dostarczone uczniom do klasy.