• Rozpoczęcie roku szkolnego.

     • Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 1 września 2020 na boisku szkolnym.

      Klasy 1-3 godz. 9.00

      Klasy 4-8 godz. 10.30.

      Obowiązuje reżim sanitarny ( maseczki i bezpieczne odległości).

      ROZPOCZĘCIE ROKU! BARDZO WAŻNE INFORMACJE.

      KLASY od PIERWSZEJ do TRZECIEJ- Zachowując środki bezpieczeństwa prosimy o przybycie tylko jednego Rodzica . Po przybyciu na teren szkoły należy założyć maseczkę, przed wejściem do szkoły zdezynfekować ręce. Prosimy o zabranie z sobą długopisów.

      Klasy IV - VIII dzieci przychodzą same!!!

     • Podręczniki religia

     • Książki do Religii z wydawnictwa JEDNOŚĆ

      Klasa I - Żyjemy w Bożym świecie - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa II - Idziemy do Jezusa - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa III - Jezus jest z nami - Zeszyt ćwiczeń z płytą CD, JEDNOŚĆ

      Klasa III - Jezus jest z nami - Podręcznik do religii, JEDNOŚĆ(Klasy 4-8 tylko podręczniki, bez zeszytów ćwiczeń)

      Klasa IV - Miejsca pełne BOGActw - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa V - Spotkania uBOGAcające - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa VI - Tajemnice BOGAtego życia - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa VII - Błogosławieni, którzy szukają Jezusa - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

      Klasa VIII - Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi - podręcznik do religii, JEDNOŚĆ

     • Zaproszenie na spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Kłodzku wraz z wychowawcami klas pierwszych serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne celem omówienia zasad funkcjonowania klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 dnia 26.08.2020 o godz.16.00

     • WAŻNE INFORMACJE - umowa na obiady, RODO

     • Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w plikach.

      Szanowni Rodzice ! Ze względu na obecną sytuację, spowodowaną Covid-19, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będziemy w stanie przyjąć wszystkich wniosków. Zachęcamy państwa do pobrania i wypełnienia wniosku na naszej stronie. Wnioski można składać, codziennie w godzinach od 9:00 - 13:00 u Pani Intendent (tel 666 844 609 ) lub w sekretariacie szkoły.

     • Zaświadczenia egzamin ósmoklasisty!

     • Dnia 31.07.2020 w godzinach 9:00 - 11:30 zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty. Przychodzimy w maseczkach, zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa.

     • Lepsza Szkoła

     • Już od lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym GWO "Lepsza szkoła". W tym roku również otrzymaliśmy certyfikat.

     • Dzień Dziecka

     • Już jutro Dzień Dziecka. Z tej okazji pani Agnieszka Tokarz-Zwierz przygotowała dla Was prezentację.

      Dowiecie się z niej m.in. jak obchodzony jest Dzień Dziecka w innych krajach. Możecie również pośpiewać i potańczyć z nami.

      Aby wyświetlić prezentację, kliknijcie link poniżej.

       

      MC

     • Spotkanie z poezją

     • Kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Zaproś mnie na swoją lekcję".

      Klasa 6b miała przyjemność spotkać się na lekcji z Asią Krzemińską, czyli Zakręconym belfrem.

      Rozmawialiśmy o poezji, byliśmy również na koncercie i oglądaliśmy nieprzeciętne zdjęcia. Poezja jest przecież wszędzie! Moim uczniom udało się zaskoczyć p.Asię znajomością anafory 😁

      Dziękuję za inspirujące, poetyckie spotkanie 💙. Do zobaczenia następnym razem.

       

      MC

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

     • Niebawem nasi Absolwenci wybiorą następną szkołę, w której będą rozwijać swoje pasje i superMOC Oto aktualny harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021

     • Zaproś mnie na swoją lekcję.

     • Kolejne lekcje i goście:

      Karol Sieńkowski gościł na lekcji matematyki w klasie 6b w piątek. Poznaliśmy japońskie liczydło i historię liczb. Spotkanie bardzo ciekawe i zaowocowało wieloma pomysłami. Dzisiaj w klasie 7b mieliśmy wyjątkowego gościa profesora Lecha Mankiewicza, który mówił o tym dlaczego warto się uczyć i dlaczego trzeba się uczyć przez całe życie. Umiejscowić to wszystko w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Świetny wykład, pokazujący istotę uczenia się przez całe życie.

      AO

       

     • Przygody Michała Linijki

     • W zeszłym tygodniu klasy 6 na języku polskim pracowały w grupach. Oczywiście w wirtualnych pokojach. Powstały opowieści. Dzisiaj opowiadanie prezentuje drużyna nr 3 z kl. 6a - Bartek, Hania, Kornelia i Hubert.

      Akcja rozgrywa się nocą w Himalajach...

                 Przygody Michała Linijki

             Patryk podał mi rękę . Pomógł mi wspiąć się na wyższą półkę skalną podczas naszej wspólnej wędrówki po górach, z resztą przyjaciół. Niestety poślizgnąłem się i spadłem. Na szczęście Patryk, który miał moce i potrafił wyczarować wszystko, sprawił, że spadłem na miękki materac. Poczułem ból pleców, bo upadłem na plecak , który zawszę  ze sobą noszę. Mam w nim pistolet z jedna kulką, butelkę wody i scyzoryk.

                 Zanim poznacie dalszy ciąg historii, opowiem trochę o sobie i o moich przyjaciołach, z którymi przeżyłem wspaniałe przygody. Nazywam się Michał Linijka. Mieszkam na planecie Ziemia, ale pochodzę z Jowisza. Mam tysiąc lat. Przyjaciele nazywają mnie Czubi od Czubaki , ponieważ z wyglądu bardzo go przypominam. Mam czarne oczy , jestem masywny i włochaty. Jedyne,  co różni mnie i tę postać to to, że mam siwe włosy. Mam trójkę najlepszych przyjaciół. Patryk jest elfem i pomocnikiem Św. Mikołaja. Posiada moc, dzięki której  może wyczarować dosłownie wszystko . Zbyszek jest dinozaurem, jako jedyny okaz gatunku przeżył. Babcia Zdzisia, kiedy byłem jeszcze dzieckiem i trafiłem na planetę Ziemia, zaopiekowała się mną. To wszystko, co musicie o nas wiedzieć.

                   Kiedy wspólna wyprawa górska trwała w najlepsze, otrzymałem wiadomość. Napisał ją WM, potrzebował pomocy i chciał się spotkać w naszym tajemnym miejscu. Tajemniczym WM, była moja przyjaciółka księżniczka Kunegunda z Himalajów. Poinformowałem o tym moich kompanów wyprawy. Postanowiliśmy przerwać podróż i wyruszyliśmy na pomoc księżniczce. Patryk wyczarował jeepa i odjechaliśmy.

                    Jadąc doczytałem, że musimy  dotrzeć tam o północy. Miejscem tego spotkania, był wodospad, przy którym, po raz pierwszy spotkałem Kunegundę. Kiedy dojechaliśmy, księżniczka już czekała. Gdy już wysiedliśmy z auta i zmierzaliśmy w jej kierunku, usłyszeliśmy głośny tupot i w ułamku sekundy królewna była w rękach ogromnego i szpetnego olbrzyma. Wtedy wszystko było jasne, to ten stwór zagrażał Himalajom. Musieliśmy szybko działać, wszystko było w naszych rękach.

                          Do głowy przyszedł mi tylko jeden pomysł. Z plecaka wyciągnąłem pistolet i naciągnąłem spust. Niestety chybiłem, a wystraszony olbrzym zaczął uciekać z księżniczką. Z przyjaciółmi szybko ustaliliśmy plan. Zbyszek odciął drogę olbrzymowi, był najszybszy z nas wszystkich. Zadaniem babci Zdzisi było oślepienie olbrzyma. Mając scyzoryk odbiła światło księżyca i wycelowała w oczy stwora. Olbrzym przewrócił się i upuścił Kunegundę. Walka jednak nie była skończona, olbrzym nadal był zagrożeniem. Nie wiedziałem co robić, nie mieliśmy szans. Elf Patryk wpadł na pomysł. Wszyscy wiedzą, że olbrzymy nie cierpią wody. Gdy jej dotkną, zamieniają się w zwykłe bańki. Patryk wyczarował  wodny pistolet i mi go dał. Wlałem do niego wodę z butelki, którą zawsze ze sobą noszę. Oblałem stwora i zamienił się w ogromną bańkę. Wygraliśmy.

                       W Himalajach wiwatom na naszą cześć nie było końca. Królewna w nagrodę pozwoliła nam z całymi rodzinami zamieszkać w jej pałacu.

             I WSZYSCY ŻYLI BARDZO DŁUGO I BARDZO SZCZĘŚLIWIE

                                              Koniec!

       

      MC